Antologia wierszy polskiego romantyzmu T.1

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Poezja polska w antologiach to seria prezentująca dzieje polskiej twórczości poetyckiej od średniowiecza, przez Odrodzenie, Barok, Oświecenie, Romantyzm, Pozytywizm, Młodą Polskę, XX wiek, aż po czasy współczesne. Przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich, studentów kierunków humanistycznych, osób zawodowo zajmujących się literaturą piękną oraz dla wszystkich jej miłośników. Kolejne tomy przygotowują najwybitniejsi znawcy poszczególnych okresów literackich.Niniejszy tom, prezentujący wiersze polskiego Romantyzmu, został opracowany przez prof. Bogusława Doparta i dr hab. Agnieszkę Ziołowicz.