Poza tym światem

Wydawnictwo: Aula
poezja
LubimyCzytać

Wybitnego poety proza poetycka albo poezja prozatorska w tonie filozoficznym, ujęta żartobliwie i dowcipnie, a zarazem najzupełniej poważnie. W formie i treści nowatorska a czytelna. Poza tym światem Traktat poetycki o tym, co różni poetę od filozofa, a także o rybie pleperce i węgorzu z dwoma sercami ...to tom wybitnego poety, prozaika i dramaturga, laureata m.in. Nagrody Polskiego Pen...

Poza tym światem

Traktat poetycki o tym, co różni poetę od filozofa,
a także o rybie pleperce i węgorzu z dwoma sercami

...to tom wybitnego poety, prozaika i dramaturga, laureata m.in. Nagrody Polskiego Pen Clubu im. Roberta Gravesa, Warszawskiej Premiery Literackiej, Honorowego Wielkiego Splendora (Polskie Radio), Nagrody im. C.K. Norwida.

Najkrócej: oto proza poetycka albo poezja prozatorska gęstniejąca wokół filozoficznych tajemnic bytu poety na tym świecie i - jak wskazuje tytuł - poza tym światem także, a może tam przede wszystkim. Autor przywołuje nieznane a ważne konstatacje wielkich myślicieli, ale sam jawi się jako filozof nie lada, posługujący się wywodem jasnym, dowcipnym, zwięzłym i wielce zastanawiającym. Znakomite dzieło poetyckie w nowym stylu. Literacka perełka.

źródło opisu: http://aula.home.pl/ksiegarnia/?3,jerzy_gorzanski_poza_tym_swiatem

źródło okładki: http://aula.home.pl/ksiegarnia/?3,jerzy_gorzanski_poza_tym_swiatem