chiny, podróżnicza, przewodnik, album
albumy
Katka

Chiny - najbardziej zaludnione państwo na świecie - fascynują specyficznym kolorytem kulturowym i nieprzebranym bogactwem zabytków. Kraj pałeczek, herbaty, rowerów, kung-fu i cesarskich ogrodów jest kolebką jednej z najstarszych cywilizacji, która pozostawiła cenną spuściznę artystyczną, architektoniczną i językową. Każdy, kto decyduje się na podróż do Państwa Środka, pragnie zobaczyć Wielki Mur Chiński, Terakotową Armię, klasztor Shaolin oraz pałac Potala. Przybyszów z Zachodu zadziwiają cudowne krajobrazy - niezwykłe doliny rzek Huang He i Jangcy, pokryte śniegiem północne stoki Everestu w Tybecie, malownicze jeziora na dnie kraterów wulkanicznych. Kontrastują z nimi wielkie, tętniące życiem metropolie - Pekin, Szanghaj i Hongkong - gdzie na każdym kroku tradycja splata się ze współczesnością.

źródło opisu: z tyłu książki

źródło okładki: własne

ArtZ72 | 2016-12-23