Jak w niebie

Tłumaczenie: Ewa Cieplińska
Cykl: A jeśli to prawda... (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Et si c'etait vrai...
niebo, literatura piękna
literatura piękna

Pierwsze polskie wydanie książki ukazało się nakładem MUZY pod tytułem 'A jeśli to prawda'. Największy francuski bestseller ostatnich lat! Po wypadku samochodowym Lauren zapada w śpiączkę. Kilka miesięcy później jako duch powraca do opuszczonego przez siebie mieszkania. Tam spotyka się z nowym lokatorem - młodym architektem Arthurem, który początkowo nie chce uwierzyć, że rozmawia z osobą z...

Po wypadku samochodowym Lauren zapada w śpiączkę. Kilka miesięcy później jako duch powraca do opuszczonego przez siebie mieszkania. Tam spotyka się z nowym lokatorem - młodym architektem Arthurem, który początkowo nie chce uwierzyć, że rozmawia z osobą z zaświatów. Szybko okazuje się, że tylko on jeden widzi dziewczynę. Wzajemna fascynacja stopniowo przeradza się w przyjaźń, a potem w głębokie uczucie. Kiedy lekarze postanawiają odłączyć Lauren od respiratora, Arthur musi znaleźć sposób, by ją ocalić. Ciało i duszę. Inaczej na zawsze utraci miłość swojego życia.

Beti | 2019-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Bardzo fajna odskocznia od literatury "Cięższego kalibru".
Wciągnęłam się niesamowicie i byłam ciekawa zakończenia .
Teraz mam ochotę obejrzeć film.

Małgorzata Mikos | 2019-06-05

Lauren, zapracowana kobieta, ulega wypadkowi samochodowemu, po którym zapada w śpiączkę. Po kilku miesiącach powraca do swojego mieszkania nie jako człowiek, ale duch. Nie kryje zdziwienia widząc obcego mężczyznę w mieszkaniu. Okazuje się, że ów młody architekt, Arthur, jest nowym mieszkańcem lokalu, w którym to ona jeszcze nie tak dawno mieszkała. Jako jedyny jest w stanie ją zobaczyć, porozmawiać. Wkrótce między nimi rodzi się przyjaźń, która z czasem przemienia się w miłość.
Pewnego dnia zapada decyzja o odłączeniu Lauren od respiratora. Rozpoczyna się walka o ocalenie Lauren...

"Jak w niebie" nie jest typową historią miłosną. To opowieść o tym, że nic nie jest wieczne i niczego nie otrzymujemy na własność i na zawsze. To niekonwencjonalny romans o zaskakującym zakończeniu.

"Jak w niebie" to opowieść o miłości i poświęceniu. O ulotności czasu i życia. I o decyzjach, które są w stanie zmienić wszystko. Nawet to, co było.
Powieść czyta się szybko, choć momentami z...

SummerPineapple | 2019-05-14
Przeczytana: 14 maja 2019

W mojej opini słabo napisana książka. Nie dobrnęłam do jej końca. Niektóre dialogi słabe i o niczym, niektóre zbyt pompatyczne.
Nie mój klimat. Ale dla rozluźnienia- dlaczego nie ?! :)

Ewa | 2018-12-25
Przeczytana: 06 lipca 2007

Trochę bajka, trochę romans, ale pięknie napisane z wieloma zapadajacymi w pamięć przemyśleniami.

Kaśka97 | 2018-09-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

Fajnie się czyta taką cienką książkę w podróży, ale miałam wrażenie, że wszystko tu dzieje się za szybko. Brakowało mi choć paru większych opisów sytuacji, a normalnie za nimi nie przepadam. Lekkie czytadło, choć wolę zdecydowanie zakończenie zaproponowane w filmie.

nika1401 | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Rewelacja!! Marc Levy jest wspaniałym autorem!
Bardzo ciekawa, romantyczna historia dwojga ludzi spotykających się w wyjątkowych okolicznościach.
Jak to zwykle w książkach Levego, wspólna część z Musso: medycyna, policjant, most, fantazja, polski akcent; zabrakło tylko samolotu/lotniska?

PolkaPati | 2018-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Film oglądałam dość dawno, jak ją tylko zobaczyłam stwierdziłam że kupię i przeczytam. Nowy dla mnie autor nie czytałam nic z jego powieści. Książka świetna lekko i przyjemnie napisana, z historią nie z tego świata. Powieść bardzo wciągająca, szybko ją przeczytałam i już wiem że autor ma świetne książki. Na pewno sięgnę po kolejne części z cyklu "A jeśli to prawda" bo są bardzo intrygujące i zostają w pamięci :)
Zawsze wolę książkę i jest to też w tym przypadku, film się jednak różni historią Lauren i Marka i nie oddaje tego co książka...
Warta polecenia i przeczytania

Gosia | 2018-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Druga część tej książki przeczytana około 10 lat temu była moim pierwszym spotkaniem z Marciem Levy.
Teraz przeczytałam pierwszą część, ale nie przeszkadzało mi to zbytnio.
Ta książka to niekonwencjonalny romans pomiędzy architektem Arthurem i duchem Lauren - kobiety, której ciało leży w śpiączce po wypadku samochodowym.
Właśnie ta niezwykłość jest największym atutem tej historii - opowieści o wielkiej i cudownej miłości.
Teraz pojawiło się kilku pisarzy, którzy piszą książki w podobnym klimacie (m.in. Musso), ale trzeba przyznać, że kilka lat temu była to naprawdę historia zupełnie zaskakująca i odbiegająca od utartych schematów.
Książka nie jest długa, przyjemnie się czyta, momentami śmieszy, czasem wzrusza.
Prócz wątku romansowego jest też wspomnienie dzieciństwa Arthura i głębokiej i mądrej matczynej miłości.
Zaskakujące zakończenie to wisienka na torcie.
Książka jest oryginalna i nietuzinkowa, pełna refleksji na temat życia, przeżywania go, miłości, realizowania marzeń,...

Joanna | 2018-03-18
Przeczytana: 15 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka z pewnością gorsza od filmu. I choć może to niesprawiedliwe oceniać pierwowzór przez pryzmat powstałej później Hollywoodzkiej produkcji, ale myślę, ze warto jednak porównać te dwa dzieła, bo w książce Levy'ego - choć pomysłowej i uroczej - brakuje pewnych elementów, które sprawiłyby, że mogłabym polecić ją z czystym sumieniem.

Przede wszystkim "Jak w niebie" Levy'ego jest trochę... za krótkie. Brakowało czasu na zaprzyjaźnienie się z bohaterami (to chyba częsty problem u tego pisarza - mam na myśli "Ona i on"), wszystko działo się w prosty, często skrajnie nierealny i infantylny sposób. Bohater dosyć szybko zaakceptował fakt, ze w jego mieszkaniu jest duch, którego tylko on widzi, podczas gdy w filmie - w bardzo humorystyczny sposób - przez kilka dni próbował pozbyć się dziewczyny: wzywał egzorcystę, szamana, wypożyczał w bibliotece książki o istotach pozaziemskich (w tej samej bibliotece poznał sprzedawcę, który uwierzył w istnienie Lauren, była to genialna postać, bardzo...

kurae | 2017-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Ciężko to określić, bo książka to nie do końca mój klimat. Jest dobrze napisana i szybko się ją czyta, ale temat jest chyba już oklepany. No i troszkę śmieszne wydawało mi się, w tych czasach, tłumaczenie jak działa wyszukiwarka internetowa czy skaner, których to używają bohaterowie. Rozumiem, że na tamte czasy pewnie takie tłumaczenia były potrzebne (jak dziś opisuje się kryptowaluty) ale po tylu latach trocę to nieaktualne, przez co książka staje się odleglejsza. Niemniej, dobrze się czytało i szybko. Także na polecam, jeśli chcemy coś lżejszego :)