Mariusz Jan Gosiński - Biblia Zombiryczna

źródło opisu: http://mariuszgosinski.za.pl/BZ/Index.html

źródło okładki: http://mariuszgosinski.za.pl/BZ/Logo/logo1.png

Solilokwista | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Niezwykła pozycja. Człowiek stojący za fascynującym i przerażającym projektem muzyki NSBM zwanym Antitheistic Gestapo, po raz kolejny poraża odbiorcę. Z każdym kolejnym rozdziałem czułem coraz większy niepokój, nie mogłem oderwać się od lektury. Niezwykle inspirujące dzieło o szerokim rozmachu stworzone przez metodyczny, kreatywny umysł autora.
Gosiński szokuje brutalnymi opisami kolejnych rytuałów, przed którymi stanąć musi człowiek, aby, według jego filozofii, osiągnąć nieśmiertelność i potęgę. Jest to filozofia intrygująca, obficie czerpiąca od klasyków okultyzmu, ale jednocześnie umiejscowiona w estetyce bliskiej człowiekowi XXI w. pochłaniającemu kolejne horrory gore i płyty z niepokojącą, odstraszającą przeciętnego słuchacza muzyką.
Poglądy p. Mariusza wydać się mogą cokolwiek kontrowersyjne przy pierwszym poznaniu, z kolejnymi lekturami (przeplatanymi kontemplacją przeczytanych fragmentów) stają się jednak perfekcyjnie logiczne i spójne - jest to wielki atut "Biblii...

MariuszGosinski | 2016-08-15
Na półkach