Między kanapą a odwagą. Wszystko, co powiedział papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Wydawnictwo: Znak
religia

Papież Franciszek był w Polsce tylko pięć dni, ale zdążył powiedzieć wszystko, co potrzebowaliśmy usłyszeć. W prostych słowach akcentował potrzebę miłosiernej miłości, którą chcemy przyjmować i którą powinniśmy się dzielić. Dialogował z młodzieżą, dawał jej konkretne zadania, które od razu zapadały w pamięć, zmuszając do myślenia i rewizji poglądów. Młodzi byli zafascynowani, a w ich sercach...

W prostych słowach akcentował potrzebę miłosiernej miłości, którą chcemy przyjmować i którą powinniśmy się dzielić. Dialogował z młodzieżą, dawał jej konkretne zadania, które od razu zapadały w pamięć, zmuszając do myślenia i rewizji poglądów. Młodzi byli zafascynowani, a w ich sercach kiełkowała potrzeba dzielenia się tym, co usłyszeli, z innymi – bo przecież takie jest zadanie każdego chrześcijanina: głosić Ewangelię całemu światu.

Teraz możemy wrócić do tego, co papież mówił w czasie ŚDM. Jego słowa – w niezmienionej formie – są takie, jak sam Franciszek – rewolucyjne, bezpośrednie, a jednak pełne miłości.

"Bardzo potrzebujemy zapisu słów Franciszka. Potrzebujemy do nich sięgać, by przypominały nam, że doświadczenie ŚDM w Krakowie nie było czymś jednorazowym. Chodzi o to, by każde słowo, jakie papież wypowiedział w Krakowie, młodzi zabrali ze sobą i przekazywali dalej."
bp Grzegorz Ryś

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,17310,Miedzy-kanapa-a-odwaga

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,17310,Miedzy-kanapa-a-odwaga

Chodząca-Parodia | 2017-06-25
Na półkach: Przeczytane, Change My Life
Przeczytana: 24 czerwca 2017

"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

Warto sięgnąć po tę książkę, bo słowa papieża Franciszka dają wiele do myślenia i motywują do pracy nad sobą. Do tego wspaniałe rozważania Drogi Krzyżowej bp Grzegorza Rysia pozwalają na dobre przeżywanie ofiary Chrystusa.
Po tej lekturze czuję się lepiej na duszy i patrzę na swoją przyszłość przychylniejszym okiem.

Chciałabym dodać jeszcze cztery bardzo istotne słowa:
Pamięć.
Nadzieja.
Odwaga.
Śmiałość.

Kari | 2018-06-25
Przeczytana: czerwiec 2018

Książka zawiera zebrane w jedną całość słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas publicznych wystąpień na Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w Polsce. Dodatkowo wzbogacone o dokładny plan pobytu Papieża w Polsce oraz rozważania Drogi Krzyżowej, również z okresu Dni Młodzieży. Bardzo proste i zarazem mądre rozważania Papieża, których głównym przekazem jest by młode pokolenie zaangażowało się w swoje życie zamiast zalegać na kanapie. Gorąco polecam!

Rewelacja! Siedząc w domowym zaciszu na nowo możesz poczuć klimat światowych dni młodzieży! Przesłanie Franciszka jest nadal aktualne a.dzięki tej książce możemy na nowo do niego wracać:)do niego wrócić

marta87 | 2018-09-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Młodzi są przyszłością Kościoła. Trzeba się o nich "upomnieć". Dlatego polecam, bo nie każdy mógł być na ŚDM, ale każdy może przeczytać.

drzemka | 2017-02-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wiara
Przeczytana: 12 lutego 2017

Najlepszy sposób na przedłużenie wspomnień po ŚDM w Krakowie! Obowiązkowa lektura dla każdego młodego! Wszystko co mówił papież Franciszek było w mojej ocenie porządnie przygotowane a słowa dopasowane do języka w jakim posługują się młodzi. Lektura do której planuje często wracać :)

Wspaniale jest wrócić do przemówień wygłoszonych przez papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i na nowo odkrywać ich sens. Dodatkowo w książce został umieszczony pierwotny tekst rozważań Drogi Krzyżowej, co dodatkowo wzmacnia jej przekaz. Po prostu chce się czytać!

Iga26 | 2017-07-29
Przeczytana: maj 2017