Astma ciężka. Monografie chorób płuc

Wydawnictwo: Via Medica
zdrowie, medycyna
youstyna

"Ciężka astma oskrzelowa stanowi istotne obciążenie dla pacjentów, ich rodzin i systemu opieki. W monografii grono wybitnych specjalistów zajmujących się w swojej codziennej praktyce chorobami układu oddechowego przedstawia najnowszą wiedzę na temat rozpoznania, fenotypów choroby, patomechanizmów, diagnostyki różnicowej, współchorobowości i terapii astmy ciężkiej. Jestem przekonany, że w warunkach szybkiej ewolucji wiedzy medycznej opracowanie to będzie pomocne w pracy klinicznej wszystkim lekarzom zajmującym się tą grupą pacjentów."
Dr hab. n. med. Maciej Kupczyk

"Zróżnicowanie obrazu klinicznego i patogenezy astmy oskrzelowej jest cechą tej choroby. Zarówno cechy demograficzne, patofizjologiczne, jak i kliniczne i czynnościowe uzasadniają wyodrębnienie astmy ciężkiej. Dlatego też na duże uznanie zasługuje przygotowanie niniejszego opracowania, oryginalnego w literaturze polskiej dzieła poświęconego różnym aspektom astmy ciężkiej, trudnej do leczenia.
Jestem przekonana, że książka ta wzbudzi zainteresowanie zarówno doświadczonych klinicystów, jak i młodych adeptów sztuki lekarskiej, ułatwi wybór właściwego sposobu leczenia chorych na astmę ciężką i być może będzie wręcz stanowić inspirację dla wielu z nas do prowadzenia dalszych badań nad fenomenem astmy."
Prof. dr hab. n. med. Barbara Rogala

źródło opisu: http://www.medicon.pl/monografie-chorob-pluc-astma-ciezka/27003