Art mon amour

Wydawnictwo: Sic!

Art mon Amour można by nazwać szkicownikiem, w którym autorka pisze z pasją o wszystkim, co w jej podróżach po krajach i muzeach świata zachwyciło ją i zafrapowało. W książce opisy dzieł dzieł sztuki łączą się ze wspomnieniami o ludziach, cytaty z literatury sąsiadują z anegdotami. Kuryluk pisze zarówno o sztuce starożytnej, jak i najnowszej. opowiada o podróży do Włoch i wyprawie na Daleki Wschód. Artystka dostrzega pomijane przez krytyków szczegóły, ocala z niepamięci twórców zapomnianych, takich jak Rosalba Carriera czy Sofonisba Anguissola.

Jednym zdaniem | 2015-07-29
Kyrene | 2014-01-12