Górsk i okolice od prehistorii do połowy XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historia
pawelpe

Praca popularno-naukowa Górsk i okolice od prehistorii do połowy XX wieku jest efektem kilkuletnich poszukiwań autora, który wykorzystał, często unikatowe polskie i niemieckie źródła archiwalne i relacje świadków. W książce po raz pierwszy zostały ukazane dzieje wsi Górsk, jednej z najstarszych miejscowości ziemi chełmińskiej oraz innych osad z terenu obecnej gminy Zławieś Wielka. Przedstawiono także losy jej mieszkańców: Polaków, Prusów, Niemców, Holendrów i Żydów

źródło opisu: Wydawnictwo Adam Marszalek, 2005

pawelpe | 2016-08-14