Zgłosuj na książki roku 2017

Tomografia stożkowa w praktyce endodontycznej

Wydawnictwo: Elamed
9788361190769
zdrowie, medycyna
youstyna

W książce omówiona została najnowsza wiedza z zakresu tomografii stożkowej - jej zastosowanie w endodoncji i implanotologii. Treść oparta jest na konkretnych przypadkach klinicznych, prezentujących przykłady zastosowania i diagnozowania z pomocą tej techniki obrazowania. W każdym z dziesięciu rozdziałów umieszczono dokumentację fotograficzną, schematy oraz ryciny ilustrujące zagadnienia...

W każdym z dziesięciu rozdziałów umieszczono dokumentację fotograficzną, schematy oraz ryciny ilustrujące zagadnienia teoretyczne i obrazujące możliwości wizualizacyjne tomograficznych technik rekonstrukcyjnych.
Przedstawiono w niej również pomijaną często problematykę zębopochodnych stanów chorobowych zatok szczękowych. Obrazowanie przestrzenne precyzyjnie przedstawia rozwijające się w nich zębopochodne patologie i umożliwia przeprowadzenie leczenia przyczynowego.
Miękka oprawa oraz zeszytowy wymiar książki sprawia, że przybiera ona wygodną formę skryptu, z którego lekarz może skorzystać w każdej chwili, w bardzo praktyczny sposób.
Dlaczego warto zainteresować się tą pozycją::
- treść książki podparta jest konkretnymi przypadkami klinicznymi wraz z dokumentacją zdjęciową (duża ilość zdjęć)
- przedstawia rozwój diagnostyki obrazowej oraz wykorzystanie CBCT w codziennej praktyce stomatologicznej (endodoncja, implantologia)
- omawia na przykładach diagnozowanie zmian zapalnych, zębopochodnych stanów chorobowych zatok, powikłań jatrogennych, urazów zębów, przyczyn niepowodzeń leczenia
Niezaprzeczalnymi zaletami opracowania są przystępna forma prezentacji trudnych zagadnień z pogranicza medycyny i fizyki oraz niezwykle bogata oprawa ilustracyjna pracy. Wiedza medyczna i inżynieryjna autorów, w połączeniu z doświadczeniem klinicznym oraz dydaktycznym, ułatwia przekazywanie trudnych aspektów teorii diagnostyki medycznej w odniesieniu do realiów i ograniczeń praktyki klinicznej

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/13468/tytul...(?)

źródło okładki: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/13468/tytul...»