EkoMisio i jego klimatyczne przygody

Okładka książki EkoMisio i jego klimatyczne przygody Jędrzej Łaniecki, Bartosz Olejniczak
Okładka książki EkoMisio i jego klimatyczne przygody
Jędrzej ŁanieckiBartosz Olejniczak Wydawnictwo: Primum Polska Sp. z o.o. interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
EkoMisio i jego klimatyczne przygody
Primum Polska Sp. z o.o.
2009-01-01
2009-01-01
24 min.

Książeczka ta jest krótka, ale za to pięknie ilustrowana, ciekawie napisana i porusza naprawdę interesujące tematy dotyczące meteorologii, klimatologii, ekologii i ochrony środowiska. Bardzo przystępnie napisana, przez co omawiane w niej kwestie, które czasem wcale nie są łatwe do wytłumaczenia, stają się dla czytelnika jasne i proste.
Książka opowiada o przygodach ciekawego świata EkoMisia i składa się z trzech części. Część pierwsza stara się odpowiedzieć na pytanie: Co to jest klimat?. Część druga ma tytuł "Jak wpływamy na klimat?". Pytanie przewodnie dla część trzeciej brzmi "Jak możemy pomóc klimatowi?" Po każdym rozdziale krótki słowniczek wyjaśniający raz jeszcze najważniejsze terminy, które zostały użyte w tekście. Na tylnej wewnętrznej stornie okładki znaleźć można mały klimatyczny słowniczek polsko-angielski. Książka zachęca młodszych czytelników do zapoznania się z treściami w niej zawartymi dzięki znakomitym, ładnym ilustracjom Jędrzeja Łanieckiego. Całość to porządnie wydane i przemyślane wydawnictwo, któremu należy się duża ilość gwiazdek w ocenie.
Ta książeczka jest adresowana do młodszych czytelników. Uważam jednak, że czytelnik w każdym wieku, który chce zapoznać się z tematami dotyczącymi klimatu i zagadnień pokrewnych, który mało o nich wie, może śmiało po nią sięgnąć. Dzięki niej w szybki sposób uzyska podstawowe informacje, które będzie mógł już w innej, poważniejszej literaturze poznać w sposób bardziej dogłębny. Autorom należą się brawa za udaną publikację edukacyjną.

Książka opowiada o przygodach...

Dodaj cytat z książki EkoMisio i jego klimatyczne przygody