Dziwne przypadki Krzywej Wieży w Pizie i inne opowiadania

Tłumaczenie: Małgorzata Mastrangelo
Wydawnictwo: Skrzat
Novelle fatte a macchina

Autor tych niezwykłych opowieści chciał, by przypominały opowiadany komiks. Wszystko dzieje się tu na oczach czytelnika tak jak w telewizji. Rodari zwraca baczną uwagę na szczegóły: w dokładnie przemyślany sposób komponuje zdania, skrupulatnie dobierając wyrazy. Język jego prozy charakteryzuje się tym, że balansuje jak na linie pomiędzy logiką i nielogicznością, pomiędzy rzeczywistości i absurdem, pomiędzy sensem i nonsensem. Na kartach tej książki aż roi się od gier słownych, językowych sztuczek, neologizmów, słów na opak , mechanicznych powtórzeń, wyrażeń z młodzieżowego slangu, języka reklamy. Pełno w niej po mistrzowsku skonstruowanych karykaturalnych obrazów zarówno miejsc, jak i postaci... W tych historiach wszystko jest dozwolone, a ich niesamowita fabuła wciąga już od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do ostatniej.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat, 2005

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=148

basia | 2012-04-30

krótkie opowiadania o żartobliwym charakterze... jeden cytat z niej zapadł mi w pamięci ,,dobre trawienie to połowa sukcesu,, rozumiecie?
daje jej 4,5

Meowth | 2016-02-24