albumy
Abdita

Katalog prezentuje mniej znaną część twórczości Wisławy Szymborskiej – kolaże w formie pocztówek, które poetka przez lata rozsyłała znajomym. O tych minimalistycznych kompozycjach piszą Małgorzata Baranowska, Maria Anna Potocka, Michał Rusinek. Katalog zawiera także wywiad z Ryszardem Krynickim. W publikacji zamieszczono blisko 150 reprodukcji prac Wisławy Szymborskiej.

źródło opisu: https://www.mocak.pl/wislawa-szymborska-kolaze

źródło okładki: https://www.mocak.pl/wislawa-szymborska-kolaze

Eireann | 2017-07-20
Przeczytana: 15 maja 2017

Według Michała Rusinka ironia jest kluczem zarówno do rozumienia wyklejanek, jak i poezji Szymborskiej. Ryszard Krynicki zwraca uwagę, iż w kolażach poetki i jej wierszach pojawiają się podobne motywy, zaś Maria Anna Potocka uważa, iż wyklejanki i "niepoważna" poezja noblistki (limeryki, rymowanki) tworzą całość twórczą. Dla miłośników twórczości Szymborskiej niniejszy katalog jest pozycją obowiązkową.

Kamil | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017