Dolnośląskie zamki i pałace zapraszają

Wydawnictwo: ADAN
Zamki, Pałace, Historia Polski
albumy
jabajbaj

Książka prezentuje ciekawe i rzetelnie przygotowane opisy 41 zamków i pałaców, zlokalizo­wanych na terenie województwa dolnośląskiego. Stanowi trzecią część serii o zamkach i pałacach Śląska (pierwsza dotyczy Opolszczyzny, druga Górnego Śląska). Dolny Śląsk to region wyjątkowy na mapie Polski – pełen wspaniałych krajobrazów, malow­niczych wzniesień oraz przepięknych rezydencji znanych rodzin...

Dolny Śląsk to region wyjątkowy na mapie Polski – pełen wspaniałych krajobrazów, malow­niczych wzniesień oraz przepięknych rezydencji znanych rodzin arystokratycznych. Niniejsza publi­kacja daje Państwu możliwość odwiedzenia owych unikatowych budowli i poznania stylu życia byłej arystokracji. Spośród licznych zamków i pałaców wybraliśmy te najbardziej zadbane i w ostatnim czasie odnowione: ducha średniowiecza poczujemy w zamku w Grodźcu, atmosferę dawnego prze­pychu i dostojności odnajdziemy w pocysterskim opactwie w Lubiążu, z kolei zamek Książ przypo­mni postać wyjątkową, księżną Daisy. Warto także wybrać się do pałacu w Krzyżowej i do zamku na magicznej górze w Sobótce. Fascynującą ilość pałaców znajdziemy w Kotlinie Jeleniogórskiej – Wojanów, Karpniki czy Staniszów to nie tylko urokliwe zabytki, ale i miejsce odpoczynku (mieszczą luksusowe hotele).

Książkę wyróżniają przepiękne aktualne fotografie zabytków, wykonane przez Ryszarda Em­merlinga. Niewątpliwym ubogaceniem tekstu głównego są ciekawe historie rodów oraz opisy her­bów. Z kolei fotografie archiwalne przeniosą Państwa w przeszłość i pozwolą poczuć ducha epok minionych.

W końcowej części książki umieściliśmy krótką charakterystykę pozostałych zamków i pała­ców województwa wraz z małymi zdjęciami (łącznie 25 zabytków na 5 stronach). Tym samym po­szerzony został krąg zabytków wartych zainteresowania.

Książka formatu A4 w twardej oprawie posiada 80 stron; zwraca uwagę starannością wyda­nia i dbałością o szczegóły. Miły w dotyku papier kredowy oraz mnogość kolorów podnoszą walor estetyczny publi­kacji. Informacje o zabytkach opierają się na rzetelnych źródłach. Książka może być miłym upominkiem lub swoistym przewodnikiem po krainie bajkowych zamków i pałaców.

źródło opisu: http://www.adan.com.pl/

źródło okładki: http://www.adan.com.pl/