Sabat czarownic

Wydawnictwo: Akapit Press

Mało mamy danych i nie dysponujemy wiarygodną statystyką osiągnięć indywidualnych czarownic. Ot, zaledwie trochę informacji zaczerpniętych z różnych źródeł, trochę uważniejszych spojrzeń rzuconych tu i ówdzie. To mało, a jednak może wystarczająco dużo, aby zaproponować Wam krótkie spotkanie na wspólnym Sabacie. Jak w każdej swojej książce, tak i w Sabacie czarownic Krystyna Siesicka...

Jak w każdej swojej książce, tak i w Sabacie czarownic Krystyna Siesicka przedstawia nastolatków z pełnym zrozumieniem i tolerancją, opowiada o ich uczuciach, rozterkach, przyjaźniach, pierwszych miłościach, problemach rodzinnych. Jaka jesteś współczesna czarownico? Zauważ w sobie to, czego najczęściej zauważać nie chcesz. Może i Ty powinnaś wygłosić krótkie exposé o sobie? Są jeszcze wolne miejsca na miotłach!

źródło opisu: http://merlin.pl/Sabat-Czarownic_Krystyna-Siesicka/

źródło okładki: http://merlin.pl/Sabat-Czarownic_Krystyna-Siesicka/

Rasia | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Z książkami pani Siesickiej to już jest tak, że wchodząc do biblioteki porywam przynajmniej jedną z nich, nawet nie przeglądając jej zawartości, czy nie zaznajamiając z jej treścią. Z tą również nie było inaczej.
"Sabat Czarownic" to zbiór kilkudziesięciu, krótkich opowiadań, które zawierają wszelkie ponadczasowe prawdy. Owszem, z początku sprawia wrażenie infantylnej, czy nawet banalnej. Dzieje się tak dlatego, że czytelnik często czytając o wydarzeniach codziennych nie jest w stanie przebrnąć przez barierę, za którą kryją się wszystkie wartości, z którymi spotykamy się na każdym kroku, a które poparte są prostymi przykładami. Jak wiele książek pani Krystyny, ta również mi się podobała, a nawet powiedziałabym, że jest jedną z lepszych. Choć nieco ciężko zrozumieć niektóre historie przez rozdrabnianie akcji i postaci, to poza tym nie mogę jej nic zarzucić. Do autorki mam pewien sentyment, albowiem przenosi mnie ona w czasy dawne, jak i nie tak bardzo odległe. Wprawia mnie po prostu...

Karotka | 2014-07-29

Książka to zbiór króciutkich opowiadań, które zmieniają spojrzenie na świat, pozwalają z zewnątrz obiektywnie spojrzeć na nasze codzienne sprawy. Obnaża nasze przygany i wprawia nas w zakłopotanie, bo okazuje się, że tak wiele naszych wad, czy przyzwyczajeń ukrywaliśmy sami przed sobą, ale czy naprawdę warto je ukrywać? Czy nie lepiej je odkryć i poczuć się poniżonym i przytłoczonym, by potem zacząć działać? Ta książka jest dobrym początkiem naszych zmian na lepsze. :)

zlatawiecz | 2014-05-10
Przeczytana: 05 maja 2014

Dawno nie czytałam książki która byłaby tak niewinna, trochę mi przypomina prozę Musierowicz. A wzięłam ją z półki w bibliotece nie zaglądając nawet do środka.

martola | 2012-11-12

Niby to tylko zbiorek krótkich opowiadań, scenek właściwie, strzępów dialogów. Do przeczytania w jeden wieczór, lekko i przyjemnie - na pozór. Bo to Siesicka, a u niej zawsze jest coś pod spodem. Do odkrycia przy trzecim, czwartym przeczytaniu. Dlatego przyjemnie się do "Sabatu..." wraca.

Loumee | 2010-12-04
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2010

Ogółem książka całkiem niezła. Spodobał mi się ten pomysł króciutkich historii. Najbardziej spodobały mi się trzy, a mianowicie "Moja mama jest twoją mamą", "Wiedźma ma oczy niebieskie" i "O jeden bąbel".
Całość przeczytałam chyba w godzinę.
Polecam.

| 2012-07-23
Przeczytana: 01 lipca 2012

Czarujący misz-masz:) Ogromnie przyjemnie się czytało. Mnóstwo ciekawych historii, które cały czas się przeplatały. Polecam.

Leelunia | 2012-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Książka składa się z kilkunastu zabawnych opowiadań.

Jaga | 2013-01-07

mam ogromny sentyment do tej książki i chociaż teraz wydaje mi się dosyć infantylna, lubię do niej wracać, bo czuję się wtedy, jakbym wracała do czasów dzieciństwa.

Lena | 2011-03-05

Książka dość ciekawa, czyta się szybko i przyjemnie, ale nie jest to jakiś cud szczerze mówiąc