52 KOLORY ŻYCIA t.2

Okładka książki 52 KOLORY ŻYCIA t.2 Magdalena Kozioł
Okładka książki 52 KOLORY ŻYCIA t.2
Magdalena Kozioł Wydawnictwo: Pociąg do natury, Magdalena Kozioł literatura obyczajowa, romans
Pociąg do natury, Magdalena Kozioł
2016-05-22
2016-05-22
ROMANS BESTSELLER 52 KOLORY ŻYCIA II TOM

Część druga jest naznaczona rozterką. Chcieć nie oznacza móc, a Sally staje przed nie lada dylematem. Nie daje jej spokoju fascynacja, jaką poczuła do komisarza Poznańskiego. Ewidentna chemia, która eksplodowała już przy pierwszym ich spotkaniu. Wyrzuty sumienia względem swojego życiowego partnera, z którym zawiązała przyszłość nie polepszają sytuacji.

W tej części chyba najbardziej podobała mi się perspektywa Jacka. Absorbująca praca w policji zupełnie zniszczyła jego rodzinę. Dochodzi do bolesnego wniosku, że nie łączy go z żoną zbyt wiele. Tylko syn. Aż syn. Ich pożycie małżeńskie od dłuższego czasu nie istnieje, nie pozostała nawet czułość. Jest świadomy, że wszystko stało się z jego winy.

Sally wraca nad morze, a drogi jej i Jacka szybko krzyżują się ponownie. Tym razem to mężczyzna dąży do kolejnego spotkania. I przyznam szczerze, że dawno nie byłam tak zawiedziona bohaterką. Wszystkie jej rozterki i cała miłość do Tomka okazała się nie warta dłuższych przemyśleń. Wystarczyła jedna niefortunna sytuacja, jedna plotka, która, choć z pewnego źródła, nadal pozostawała plotką. Sally okazała się w gruncie rzeczy osobą płytką. W całym swoim romantyzmie, głębi osobowości i niespotykanym postrzeganiu świata jej zachowanie było bardzo niskich lotów.

Ostatecznie część oceniam nieźle, bo to Jacek ratuje całe to pogmatwanie. On od początku jest zdecydowany. Choć nie postępuje czysto nie jest rozchwiany i nie udaje szlachetnego, ani skrzywdzonego. To zdecydowanie dużo ciekawsza postać.

Opowieść o dylematach i rozterkach serca, których nie da się objąć rozumem. Zresztą chyba każde z nas zna odwieczną walkę serca z rozumem, których jeszcze nikomu nie udało się pogodzić. Sensualna, słodko gorzka historia pewnego romansu, który ma przed sobą całą masę zawirowań.

W tej części chyba...

Zapraszam na recenzję

Zapraszam na recenzję

"52 kolory życia tom II" to kontynuacja bardzo barwnej i przesiąkniętej rozmaitymi emocjami opowieści o pięknej Sally i jej niespodziewanej miłości. Zagłębiając się w historię, możemy zobaczyć rodzącą się miłość głównej bohaterki i Jacka, przystojnego policjanta, który ma żonę i dziecko. Zakazane uczucie wzbudza w Sally ogromne wątpliwości i trudne moralne dylematy. Jak to wszystko się potoczy? Postacie pójdą za głosem płatającego figle serca, czy stąpając twardo po ziemi, zwalczą powstającą więź? Musicie koniecznie przekonać się sami!

"Oczywiście, że ludzkie piękno trzeba doceniać i nawet podziwiać, można się nim nawet zachwycać. Jednak, gdy zaczynamy się przyzwyczajać do czyjegoś piękna, to wtedy sytuacja staje się zupełnie inna. I absolutnie nie można powiedzieć, że to jest złe, dopóki nikomu tym nie wyrządza się krzywdy."

Pierwszy tom, mimo iż mnie nie do końca "powalił", zakończył się w momencie wzbudzającym moją ciekawość. Chciałam poznać dalsze losy bohaterów i miałam taką okazję, sięgając po powieść w kolorze różowym. Książka już od pierwszych stron mnie wciągnęła i za jednym krótkim podejściem pochłonęłam ją całą. Z radością mogę przyznać, że ta część podobała mi się o wiele bardziej i ani troszeczkę nie żałuję sięgnięcia po nią. Z pewnością autorka pisze coraz lepiej i rozwija się, a to wzbudza mój podziw.

"Kolor fioletowy powiązany jest z posiadaniem wyostrzonej intuicji i postrzeganiem pozazmysłowym. Cechuje on osoby bardzo uduchowione, a do takich właśnie należała Marta."

"52 kolory życia" to wyjątkowa seria na polskim rynku. Nigdzie nie znajdziecie podobnej. Jaka jest tego przyczyna? Magdalena Kozioł napisała swoje powieści wieloma barwami. Tom drugi opisuje kilka tygodni za pomocą kolorów. Możemy znaleźć tam kolor granatowy, fioletowy, burgund, szafirowy, czekoladowy, bursztynowy oraz czerwony. Każdy z nich nawiązuje do jakiegoś momentu w życiu Sally, co pięknie łączy się w logiczną całość.

"Burgund mocno oddziałuje na zmysły, ale wkrótce życie miało odkryć kolejny kolor, ponieważ zmienia się ono z sekundy na sekundę i nigdy nie pozostaje już takie samo."

Co jeszcze podobało mi się w powieści? Na pewno to, że nie zaliczyłabym jej tylko do jednego gatunku. Pouczająca i ciekawa obyczajówka miesza się z porywającym romansem oraz przebłyskami kryminału. Autorka nie zasypała nas wielką ilością wątków i mnóstwem postaci, a wręcz przeciwnie. Nie jest tego dużo, ale to nie zmienia faktu, iż wydarzenia z nimi związane potrafią nas zaskoczyć. Wszystko to sprawia, że czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Cieniutka książka nadaje się idealnie na jeden miło spędzony wieczór.

"Dużą rolę w nich miało odegrać jej serce, ponieważ najczęściej ono sprawia, że rozsądek i odpowiedzialność zostają odsunięte na drugi plan."

Jak wiecie z mojej recenzji pierwszego tomu, na początku nieszczególnie polubiłyśmy się z Sally. Przy tym spotkaniu się to jednak zmieniło i zostałyśmy dobrymi koleżankami. Lepiej ją poznałam i dzięki temu zmieniłam nastawienie do niej. Odkryłam, że to ciepła, miła osoba pragnąca odszukać swoją własną ścieżkę do szczęścia. Bardzo spodobało mi się to, że chciała się samodoskonalić, rozwijać, miała marzenia i dążyła do ich zrealizowania. Wiedziała, czego chce od życia. Podziwiałam jej pasję do wykonywanego zawodu. Cieszę się, że podążała za głosem serca, chociaż czasami płatało jej figle. Myślę, że po kolejnych tomach, mogłybyśmy zostać przyjaciółkami.

"Sally akceptowała siebie i z takim podejściem dużo łatwiej nabierała dystansu do różnych wydarzeń. Może dlatego wyróżniała się na tle innych, ponieważ była sobą, nikogo nie udawała."

Zanim zakończę, szepnę Wam jeszcze kilka słów o Jacku. W tym tomie autorka poświęciła mu więcej uwagi niż w poprzednim. Dzięki temu poznałam go lepiej. Myślę, że gdybym spotkała go w prawdziwym życiu, moglibyśmy się zaprzyjaźnić. Zaimponował mi swoją opiekuńczością i romantycznością. Bardzo spodobało mi się to, że dobry z niego ojciec, chociaż dużo czasu spędza w pracy.

"Uważam, że to w sercu wszystko się zaczyna. Jeżeli nie będziemy siebie akceptować, trudno nam będzie funkcjonować w świecie."

Jeżeli szukacie ciepłej, ciekawej opowieści o dążeniu do szczęścia, spełnianiu marzeń i budzącym się uczuciu to ta książka będzie dobrym wyborem. Od razu po napisaniu tej recenzji, zabieram się za kolejny tom, bo muszę wiedzieć, co będzie dalej!

Książka została podzielona na siedem rozdziałów, gdzie każdy rozdział, odpowiada danej barwie. Tym razem Pani Magda pokazuje nam ciemniejsze kolory. Ciemne barwy towarzyszą życiu bohaterów, wiele się zmienia, wiele rzeczy wydaje się innych.

Historia przedstawiona w drugiej części rozpoczyna się w szpitalu. Ojciec Sally dostał zawału i teraz cała rodzina czuwa przy jego łóżku. Następnie życie toczy się dalej, w bardzo spokojnym tempie. Zmiana następuje, kiedy Sally wypiła o jedną lampkę wina za dużo i postanawia odpisać na wiadomość policjanta, poznanego nad morzem. Ich rozmowa zbiega do jednego tematu. Jacek proponuje Sally wspólne spotkanie, gdy ponownie odwiedzi nadmorską miejscowość. Dziewczyna wie, że w domu ma kochającego Narzeczonego i nie chce wchodzić w głębsze relacje z żonatym policjantem. Udaje się nad morze, nie informując o tym nowego znajomego. Jednak los ma przygotowany dla Sally inny plan i dochodzi do spotkania tych dwojga ludzi.

Jak już wspominałam, książka przedstawia same ciemne kolory. Sally postanawia wybrać się na kolację z Jackiem. Kobieta dobrze wie, że Jacek ma żonę i synka, mimo to nie zmienia swojego postępowania. "Dzielny policjant" natomiast odsuwa się od swojej żony, ich relacje ulegają pogorszeniu, a w wolnych chwilach rozmyśla o Sally.

Romantyczna kolacja będzie punktem przełomowym dla bohaterki. Zastanowi się nad swoim postępowaniem, nad tym czy warto mieszać w swoim życiu oraz czy warto rozbijać małżeństwo Jacka.

Przyznam szczerze, że główna bohaterka bardzo irytowała mnie swoim zachowaniem. Niedawno została Narzeczoną Tomka, z którym tworzą udany związek, a jedno spotkanie z Jackiem i dziewczyna wariuje. Na początku nie chciała wybrać się na kolację, jednak zmieniła zdanie. A Jacek? On irytował mnie jeszcze bardziej! Żonaty mężczyzną, nie może odpuścić znajomości z kobietą, która planuje wyjść z mąż. To on jest najgorszą postacią w tej książce. Nie poświęca czasu dziecku, podczas czasu spędzanego z żoną, myśli o Sally, a nawet zaczyna okłamywać w pewnych kwestiach Anetę.

Pani Magda ponownie zaskakuje czytelnika. Na początku serwuje spokojną historię, jednak pod koniec książki, akcja nabiera tempa. Autorka zostawia czytelnika w takim punkcie, że nie może doczekać się poznania dalszej części wydarzeń. Można snuć domysły, jak potoczy się życie bohaterów, ale znając Panią Magdę, w trzeciej części również bardzo mocno zaskoczy obrotem wydarzeń.

Recenzja dostępna również na http://zaczytana-aniaa.blogspot.com

W drugim tomie 52 kolorów życia autorka częstuje czytelnika kolejnymi barwnymi rozdziałami. Tym razem spotykamy się z takimi kolorami jak: granatowy, fioletowy, burgund, szafirowy, czekoladowy, bursztynowy i czerwony. Wszystkich zaintrygowanych tą barwną książką, a także tych, których uwagę przykuł pierwszy tom serii, serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją. Kontynuacja losów Sally rozpoczyna się wyjątkowo smutno kobieta wraz z Tomkiem pojawia się w szpitalu, gdzie po zawale przebywa jej tata. Kiedy po pewnym czasie stan ojca Sally się poprawia, i młoda kobieta również zaczyna czuć się już lepiej, wraca nad morze. Tam pragnie kontynuować swoje przedsięwzięcie – otwarcie sklepu z kosmetykami. Wizyta nad morzem po raz kolejny dostarczy Sally wiele przygód. Kolejny „wypadek”, mafijne porachunki, a także spotkanie z nieziemsko przystojnym policjantem Jackiem Poznańskim, którego mieliśmy okazje poznać już w I tomie. Jak Autorka pisze „Pewnych rzeczy nie jesteś w stanie zaplanować ani im zapobiec, po prostu muszą się wydarzyć.” Lecz mimo to, czy silna wola Sally wystarczy? Czy szokująca informacje o Tomku wpłynie na decyzje Sally? Czy uda się jej powstrzymać przed urokiem Jacka? A może przed przeznaczeniem, po prostu nie da się uciec?

Przed Sally w drugim tomie stoją trudne decyzje. Kobieta nie wie co ma robić. Jacek zawrócił Sally tak w głowie, że nie jest w stanie podjąć odpowiedniej decyzji. Dotychczas poukładane życie zaczyna się stopniowo dezorganizować, a dylematy moralne zostają przytłoczone przez głos serca.

Warto zwrócić uwagę, iż historia Sally w tej części nabiera tempa z każdą kolejną strona, co powoduje, że czyta się ją jeszcze coraz szybciej, aby dowiedzieć się jak się zakończy. Ten tom, podobnie jak poprzedni czyta się lekko, miło i przyjemnie. Nie można się nudzić, bo zwrot akcji następuje gwałtownie i niespodziewanie. Godne uwagi jest również wykorzystanie przez autorkę poezji Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, a także tekstów piosenek. Moim zdaniem to zdecydowanie podnosi wartość książki. Magdalena Kozioł perfekcyjnie wplotła poezję i teksty piosenek w swoją powieść. Zrobiła to w bardzo naturalny sposób, a jednocześnie bardzo urzekający. Dodatkowym uatrakcyjnieniem tego tomu była korespondencja prowadzona mailowo pomiędzy Sally a Jackiem.
Jestem oczarowana. Autorka po raz kolejny zafundowała czytelnikowi niesamowicie barwne, wnikliwe opisy otaczającej rzeczywistości, ludzi i miejsc.

Książka napisana jest z fascynującą wrażliwością. Magdalena Kozioł swobodnie maluje przed czytelnikiem piękny obraz, w którym można zaobserwować tytułowe kolory. Siedem „rozdziałów”, siedem pięknych barw i wachlarz emocji. Serdecznie polecam! A jaki kolor ma Wasze życie?

Po przeczytaniu I tomu, byłam strasznie ciekawa dalszych losów Sally, więc czym prędzej sięgnęłam po kolejny tom. Autorka po raz kolejny wniosła do mojego życia wiele barw przez co czasem sama zastanawiam się, które z nich goszczą lub gościły w moim życiu.

Sally, zawsze wiedząca czego chce, tym razem ma mętlik w głowie. Już sama nie wie co ma zrobić. Wie, że ma narzeczonego, ale coś ją ciągle popycha ku Jackowi. Jak widać, nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad naszym sercem, czasem coś podświadomie pchnie nas w innym kierunku. Bywa, że jedno spojrzenie może zmienić całe nasze dotychczasowe życie.

Magdalena Kozioł pisze emocjami, które przelewają się nie tylko na bohaterów jej książek, ale również na nas czytelników. Otrzymujemy tutaj niejaki romans, ale są również poboczne wątki kryminalne, które dodają książce animuszu.

Ile razy w Waszym życiu mieliście dylematy moralne? Ile razy zastanawialiście się, czy aby na pewno słusznie postępujecie? Czy to, co robicie nie przyniesie swoich konsekwencji? Przyznaję, że w swoim życiu miałam kilka takich dylematów. Wychodzę jednak z założenie, że lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało. Ludzie dorośli są świadomi swoich wyborów, więc muszą nauczyć się również przyjmować ich konsekwencje.

Książka zawiera 7 rozdziałów, czyli także 7 kolejnych barw życia. Tym razem są to: granat, fiolet, burgund, szafir, czekolada, bursztyn oraz czerwień. To niewiarygodne jak wiele kolorów posiada nasze życie, często jednak sami nie potrafimy ich dostrzegać. A każde wydarzenie z naszego życia możemy przypisać danemu kolorowi.

W II tomie wiele się dzieje, a to co zasługuje na uwagę, to fakt, iż autorka nie skupia się tylko na wątku miłosnym Sally i Jacka, ale także na ich życiu osobistym, rodzinnym. Bohaterowie pomimo swoich czynów, mają zakodowane w głowie, że w domu ktoś na nich czeka.

52 Kolory Życia Tom II to książka, w której nasza bohaterka stara się odnaleźć drogę do własnego szczęścia. Po drodze pojawiają się dylematy moralne, które gryzą sumienie bohaterki, ale mimo wszystko idzie ona za radą serca. To książka z przesłaniem i wieloma emocjami. Polecam.

W chwili obecnej książki nie są nigdzie dostępne. Stały się białymi krukami.

www.czytaninka.blogspot.com

Sally z Tomkiem pojawiają się w szpitalu, gdzie po zawale przebywa jej tata. Po pewnym czasie - kiedy poprawia się stan taty, jak również jej samej po nadmorskich przejściach, wraca nad morze. Chce kontynuować swoje przedsięwzięcie, ale nie zamierza kontynuować rozpoczętej tam znajomości. Zamiary zamiarami, ale los ma swoje plany... ;)

W tym tomie dalej przyglądamy się losom Sally i Jacka. Kobieta wraca do domu, by odwiedzić ojca w szpitalu, a przy okazji odpocząć po ostatnich przejściach. Po tym czasie ponownie wyjeżdża nad morze. Ale nie będzie tak spokojnie. Ponownie nie obędzie się bez przygód. Będzie kolejny "wypadek", mafijne porachunki i znowu pojawi się przystojny komisarz. A że zajęty... no cóż.

Drugi tom "52 kolorów życia" jest kontynuacją losów bohaterów z pierwszej części. Byłam niezwykle ciekawa, jak potoczą się ich losy. Dotąd poukładane życie obu par zaczyna się burzyć. Pojawiają się dylematy moralne, które będą zagłuszane przez głos serca. Bohaterowie chwilami zapominają, że ich postępowanie i decyzje będą miały wpływ na innych. W tym tomie mamy okazję lepiej poznać i zrozumieć postępowanie bohaterów. Emocji oczywiście również nie zabrakło. Choć w tej części jest ich zdecydowanie więcej. Już sama okładka i kolory są tego zapowiedzią.

"Pewnych rzeczy nie jesteś w stanie zaplanować, ani im zapobiec, po prostu muszą się wydarzyć."

Akcja zdecydowanie rozkręca się, sporo się dzieje, pełno jest zaskakujących wydarzeń. Podobnie jak w poprzednim tomie, tak i w tym każdy rozdział jest zatytułowany numerem tygodnia oraz przypisanym mu kolorem. Tym razem kolory będą iście wybuchowe: granat, fiolet, burgund, szafir, czekolada, bursztyn, czerwień. Kolejny raz autorka zachwyciła mnie feerią niesamowitych opisów. Moją uwagę zwróciły również ciekawe, momentami zabawne, ale i wzruszające dialogi. Dzięki tym wszystkim elementom książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Po udanym debiucie, druga część jest równie dobra. To barwna, romantyczna historia z przesłaniem, która z całą pewnością warta jest poznania.

W ramach jednego Book Toura miałam możliwość przeczytania od razu dwóch tomów powieści Magdaleny Kozioł "52 kolory życia". Tom pierwszy niespecjalnie przypadł mi do gustu i gdybym nie zgłosiła się do tej akcji, najprawdopodobniej na nim ta moja przygoda by się zakończyła. Koniec końców cieszę się jednak, że stało się inaczej.

W dalszym ciągu śledzimy losy Sally i Jacka. Kobieta wraca z narzeczonym do domu, by odwiedzić ojca w szpitalu i dojść do siebie po ostatnich przejściach. Gdy tylko czuje się na tyle dobrze, by wrócić do pracy, znów przyjeżdża nad morze. Tym razem również nie obędzie się bez przygód. Kolejny "wypadek", mafijne porachunki, no i oczywiście na jej drodze znów stanie przystojny (choć zajęty) komisarz. Podobno to, co ma się wydarzyć, zdarzy się tak czy inaczej, nawet jeśli próbujemy temu zapobiec. Czy silna wola Sally wystarczy? A może przed przeznaczeniem naprawdę nie da się uciec?

Drugi tom "52 kolorów życia" Magdaleny Kozioł pozytywnie mnie zaskoczył. Widać już w nim wyraźną poprawę, jeśli chodzi o poziom korekty. Zdecydowanie mniej w nim też niezręczności językowych. Szlifując swój warsztat pisarski, autorka pozwala nam czerpać coraz więcej przyjemności z oryginalnych, poruszających opisów. Umiejętnie wplecione w akcję fragmenty wierszy i piosenek dodają powieści uroku. Pierwszemu tomowi kiepska korekta wyrządziła ogromną krzywdę, ale tę część przygód Sally mogę już z czystym sumieniem polecić.

W dalszym ciągu śledzimy losy Sally i Jacka....

Tom drugi to kontynuacja powieści o losach Sally i budzącym się uczuciu między nią a Jackiem- żonatym policjantem. Dotąd poukładane życie zaczyna się burzyć a dylematy moralne zostają przyćmione przez głos serca. Sally poddaj mu się całkowicie i ulega urokowi i kolejnym kolorom życia.

Ten tom, również czyta się lekko i przyjemnie. Nie można się nudzić, bo zwrot akcji następuje szybko i za każdym razem życie od nowa nabiera innych kolorów. Nawet umieszczony element kryminarny ma swój kolor, dzięki temu można się przekonać, że życie nie jest czarne albo białe. W tym tomie zaczyna się granatem, poprzez fiolet,burgund,szafir, czekolade, bursztyn a na czerwieni kończywszy. Książkę polecam, sami się przeonajcie jaki kolor ma obecnie Wasze życie.

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki book tour zorganizowanym przez www.poligon-domowy.blogspot.com . Dziękuję.

• Egzemplarz recenzencki
  • Romans