Poznajemy świat. Atlas geograficzny dla klas 6-7

Wydawnictwo: Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Poznajemy świat. Atlas geograficzny dla klas 6-7

Szkolny atlas geograficzny dla klas 6-7 szkoły podstawowej z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-08-11

Fantastyczny atlas z lat dziewięćdziesiątych XX wieku, który był przeznaczony dla uczniów z klas 6-7 szkoły podstawowej. Mam go do dzisiaj i uważam, że jest to atlas na stojący na bardzo wysokim poziomie oraz nadal w wielu przypadkach może być pomocny. Nadal też do niego zaglądam, co może być już formą wysokiej oceny samą w sobie i dobrze świadczy o tymże wydawnictwie. Warto po niego sięgnąć i dziś.
Atlas rozpoczyna się stronami z planszami dydaktycznymi poświęconymi planetom Układu Słonecznego, planecie Ziemi, procesom kształtującym rzeźbę skorupy Ziemi i czynnikom atmosferycznym na Ziemi. Następnie ukazują się różnorodne tematycznie mapy świata, Europy i Polski, Azji, Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii i Antarktydy. Część z mapami kończą mapy ukazujące Polskę w świecie pod różnymi kątami. Następna część to skorowidz nazw i wykaz map. Atlas kończy się zbiorem rozmaitych danych geograficznych i statystycznych pt. "Ziemia w liczbach" oraz "Świat...

Na półkach