Przyśnił mi się Jezus

Tłumaczenie: Andrzej Czarnocki
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dreams and visions: Is Jesus Awakening the Muslim World?
religia, muzułmanie
religia
Metaforzysta

Co byś zrobił, gdyby Jezus ukazał Cie się we śnie? Albo gdyby ukazał Ci się na jawie i wezwał do pójścia za Nim? Co gdyby te widzenie powtarzały się przez ponad trzydzieści dni z rzędu? Uwierzyłbyś? Zaufał Mu? Powierzył swe życie? A gdybyś na dodatek był muzułmaninem? Tom Doyle 11 pełnych lat głosił jako misjonarz Ewangelię na Bliskim Wschodzie i w Środkowej Azji. W tym czasie spotkał...

Tom Doyle 11 pełnych lat głosił jako misjonarz Ewangelię na Bliskim Wschodzie i w Środkowej Azji. W tym czasie spotkał zadziwiającą liczbę muzułmanów, którzy zetknęli się z Jezusem za pośrednictwem widzenia lub snu pozostawiającego po sobie tak potężne wrażenie, że ostatecznie odwrócili się od dotychczasowej wiary i przystali Niego jako swego Zbawcy. I choć żyją w kulturze, w której przejście na chrześcijaństwo grozi śmiercią, znaleźli nadzieję, pokój i napęd do życia, który przychodzi wraz z poznaniem Chrystusa. Zdumieją Cię te opowieści. Jezus wychodzi do muzułmanów a oni odpowiadają na Jego wezwanie. Czy zdawałeś sobie sprawę, że najszybciej wzrastającym Kościołem na świecie jest Kościół w Iranie? Odbądź wraz z autorem podróż do serca Bliskiego wschodu, poznaj nowonawróconych dotkniętych w najcudowniejszsy sposób przez samego Jezusa!

źródło opisu: Wydawnictwo Rafael 2016

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/przysnil-mi-sie...»

BIETKA | 2016-09-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 września 2016

Kapitalna książka, jak dotąd jeszcze takiej nie czytałam.
Świetny przekaz na temat islamu i muzułmanów poprzez Arabię Saudyjską, Iran, Syrię, Irak, Izrael, Gazę, Zachodni Brzeg, Afganistan, Amerykę z historią w tle.
Niesamowite zjawisko ma miejsce w świecie muzułmanów: od dwóch dekad gości pośród nich Jezus. Jak za czasów biblijnych dokonuje cudów, nawiedza ich ( przeróżne osoby) w snach i wizjach. Siła Jego miłości i przesłania jest tak wielka, że stają się Jego prawdziwymi uczniami.
Zadziwiające, zachwycające historie - piękne, przejmujące i wiarygodne przykłady, relacje. Doświadczam niemal uczucia szczęścia i wdzięczności Bogu, że w ten sposób działa. Rozmiar tego działania jest ogromny.
Książka ta zmieniła moje spojrzenie na muzułmanów - to nie są tylko terroryści. Gdyby nie ona, nic bym o tym nie wiedziała ( chwała Autorom), bo media przeważnie milczą. Jej wartość jest bezcenna!
Gorąco polecam:-))

MrThud | 2018-01-02