Kelnerka

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
The Waitress

Katie Simmonds jest dziewczyną ambitną, ale po ukończeniu psychologii na Oksfordzie ciągle nie ma pomysłu na życie. Raz pragnie zostać nauczycielką, innym razem reżyserem, jeszcze innym wychowawcą. Wynajmuje pokój w mieszkaniu Jona, początkującego pisarza, z którym się przyjaźni i który pisze dla niej ciągle nowe CV i listy motywacyjne. W jej planach na przyszłość praca w charakterze kelnerki nie figuruje, choć właśnie tak musi zarabiać na życie. zakochuje się w nowym właścicielu kawiarni,w której pracuje Danie Crichtonie i nie za bardzo wie jak się odnaleźć w nowej sytuacji.

Kokosanka | 2014-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2014, Szkoda czasu

Nie, nie i jeszcze raz nie!!! Dotrwałam do 3/4 książki, ale niestety moje skołatane nerwy powiedziały dośc. Nie wiem, czy autorka pisała tą książkę na tzw odpieprz, gdyż "Niania w Londynie" mi się podobała. Tutaj mamy rozterki dwóch dorosłych ludzi, którzy zachowują się, jakby mieli dosłownie po 5 lat. Nie da się tego czytac..Kolejną irytującą rzeczą były odzywki personelu w kawiarni i do tego nowy nabywca za te grubiańskie odzywki zrobił Katie kierownikiem? Ja bym ją wylała na zbity pysk i sądzę, że każda kawiarnia/pub lub cokolwiek innego padłoby po tygodniu z takim personelem. Chciałam skończyc tą książkę ( na szczęście jest z biblioteki, gdyż gdybym miała na nią wydac pieniądze chyba bym sobie tego nie wybaczyła), ale w biblioteczce czekają (mam nadzieję) lepsze pozycje do przeczytania.
Nie polecam nawet na tzw odmóżdżenie!!!

Kasiag | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Ciepła, pełna humoru opowieść o Katie, która poszukuje swojego miejsca w życiu.
Na długo zapamiętam zarówno główną bohaterkę, jak i wszystkich jej zwariowanych przyjaciół i pracowników kawiarni.

Uwielbiam takie pokrzepiające opowieści, które mają w sobie bardzo wiele mądrości życiowej, a pod warstewką lekkości ukryty jest głębszy przekaz.

Polecam gorąco :)

Krasnoludek Monika | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

[b]„Trudne wybory drogi życiowej”[/b]

Głównym problemem, jaki zatruwa czas młodości jest wybór drogi życiowej. Z pozoru proste pytanie : Kim chce być z zawodu? Może sprawić naprawdę wiele kłopotu. Niby mam predyspozycje na florystykę, ale lubię też dzieci, niby kręci mnie poznawanie chorób, odkrywanie i próba leczenia oraz nałogowo oglądam House’a, ale lubię też architekturę, tworzenie nowych budynków byłoby super i kasa z tego dobra. Strażak, policjant, patolog, nauczyciel, barman, psycholog, mechanik… zawodów wiele, a człowiek w sumie tylko jeden może sobie wybrać na całe życie.

Przed takim dylematem staje główna bohaterka powieści „Kelnerka”. Kate, gdyż to o niej mowa, nie może się zdecydować. Latka lecą, ona ukończyła psychologię, od dłuższego czasu pracuje jako kelnerka i nie wie co dalej robić w życiu. W dodatku nie ma żadnego chłopa, gdyż boi się związków i ma naprawdę zerową orientację w terenie. Wszystko ma się zmienić, gdy na wieczorze panieńskim swojej przyjaciółki...

isabelle142 | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Aktualnie mam natchnienie na czytadła lekkie (i nie mam tu na myśli ich wagi) i przyjemne, przy których można uśmiechnąć się, a nawet roześmiać na całego, z nienachalnym wątkiem romansowym. Ta pozycja spełniła wszystkie te wymagania, aczkolwiek mam kilka 'ale'. Po pierwsze, zasada kompozycyjna zastosowana w części dialogów, gdy jedna osoba produkuje się, a druga jak mantrę powtarza jedno słowo, np.'naprawdę?'. Mniemam, iż zabieg był celowy, ale jaki to był cel??? To już pozostanie dla mnie zagadką. A po drugie, niekonsekwencja autorki. Przykład? Postać Matta, który raz ma 17 lat, by za chwilę mieć '19 lat i 7 miesięcy' (dokładnie tyle, ile mam ja!powinnam czuć się zaszczycona?). Jeszcze w kilku miejscach pojawiły się podobne przeskoki, z tym, że w narracji (autorka mieszała kolejność zdarzeń). Czyżby nikt nie robił korekty tej książki? Na plus zaś postrzegam te obiecane już na skrzydełku okładki cięte, zabawne dialogi. Moja opinia o bohaterach? Mieli nieco irytujących wad, jednak...

Kapka | 2011-01-19

Zabawna historia dziewczyny, która sama nie wie czego chce. Ale wytwale szuka ;-) Nie wiem jak was, ale mnie to czytadło zrelaksowało i jakoś tak pozytywnie nastawiło.

Katarzyneczka | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Książka mnie zaintrygowała, ze względu na to, że główna bohaterka nosi to samo imię co ja, studiowała tam gdzie ja marzyłam żeby studiować i tak jak wieeeleee młodych osób po studiach, a w szczególności dziewcząt, postanowiła szukać swojej życiowej drogi. "Kelnerka" jest zabawną komedią o dorastaniu, wyborach trudnych i tych łatwiejszych, o przyjaźni, rodzinie i oczywiście miłości. Każdy z bohaterów jest inny, każdy jest do polubienia. Książkę czyta się łatwo, szybko z uśmiechem na twarzy.

Piotrusia | 2015-01-07

"Dodało" mi książkę na półkę "przeczytane", ale ja tego nie jestem w stanie przeczytać...W ciągu 5 minut czytałam, przez następne 5 minut przerzuciłam do strony 70-tej i ani minuty dłużej!

Dorota | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Absolutnie nie! Totalna porażka! Dałam radę przeczytać 1/4 i więcej nie wytrzymam. Książka dosłownie o niczym, akcji zero, tylko irytujące postaci.

Kimmm | 2011-02-09

Nawet dobre czytadło. Takie dla zabicia nudy. Lekki język i sympatyczni bohaterowie wystarczą, by stworzyć przyjemny klimat.

Nie jest to arcydzieło, ale czytało się całkiem miło. Choć "Niania w Londynie" zdecydowanie lepsza.