the winter folly

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
the winter folly
angielski
vixen39

Dom wielu sekretów. W 1965 roku Aleksandra posłusznie poślubia wybranego przez jej ojca kandydata. Wkrótce oboje z mężem zdają sobie sprawę, ze to małżeństwo to nieporozumienie. Gdy w życiu kobiety pojawia się prawdziwa miłość wydobywając ją z szarej egzystencji , nie potrafi się oprzeć. Jej domem staje się Fort Stirling, piękna posiadłość w Dorset, jednak Aleksandra odczuwa lęk i obawy, że przyjdzie jej zapłacić cenę za nowe cudowne życie. Kiedy nadchodzi tragedia, zdaje się , ze jej kara ziściła się i jest tylko jeden sposób na odkupienie grzechów....
Współcześnie, Delilah Young jest drugą zoną Johna Stirlinga i nową panią Fort Stirling. Dom zdaje się być smutny a ona ma nadzieję napełnić go życiem i szczęściem. Jednak kiedy usiłuje uleczyć złamane serce Johna okazuje się, ze siły z przeszłości są dla niej zbyt dużym wyzwaniem. Skąd w Johnie tyle nienawiści do opuszczonej starej wieży na wzgórzu i co stało się z jego mamą gdy zniknęła z jego życia. Poszukując prawdy Delilah zdaje sobie sprawę, ze niektóre sekrety lepiej zostawić nieodkryte

źródło opisu: okładka ksiażki

vixen39 | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

świetna pozycja, raczej kobieca literatura. Poznajemy świat dwóch bohaterek z ich perspektywy , krok po kroku śledząc jak splatają się ich losy i jak przeszłość determinuje nasze życie.
Jak źli ludzie w gniewie i nienawiści potrafią zniszczyć nawet najbliższe osoby. Jak konwenanse i obyczaje rządzą ludzkim losem.
Zagadka, odkrywanie mrocznych tajemnic , zaskoczenie i treść, która sprawia, ze czytamy jednym tchem i całkowicie pochłania nas lektura. Wszelkie walory dobrej pozycji.

Na półkach