Pisz bez błędów! u ó (9-12 lat)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788374207904
Ewa

Krzyżówki, rebusy, jolki, ciągi, układanki,uzupełnianki…

Z serią Pisz bez błędów! można łatwo nauczyć się ortografii na wiele pomysłowych sposobów.
Wykorzystane w książce metody aktywnego uczenia się doskonalą pamięć, uczą logicznego myślenia, a przede wszystkim skutecznie kształcą praktyczną znajomość pisowni wyrazów z różnego rodzaju trudnościami ortograficznymi.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

ejotek | 2016-10-23
Przeczytana: październik 2016

Na początku znajdują się zasady użycia u/ó, czyli początki, zakończenia, wyrazy pokrewne oraz wyjątki - za każdym razem podane są przykłady.
A potem zaczynamy zabawę :) Pośród licznych zadań znajdują się krzyżówki, dopasowanie wyrazów bliskoznacznych, tworzenie związków frazeologicznych, dopisywanie właściwych zakończeń, zdrobnienia, wyrazy pokrewne, przysłowia a wszystko to w ciekawych formach uzupełnianek, kartek z pozdrowieniami, są też tabelki, mapki, węże, rebusy, łączenie kropek, kolorowanki oraz dyktanda z kreseczkami w miejscu poszukiwanych u/ó.

Zróżnicowanie zadań sprawia, że dziecko nie odczuwa znudzenia a jedynie wielkie oczekiwanie co znajdzie na kolejnych stronach. Niepostrzeżenie można nauczyć się o tym, że "-uje" się nie kreskuje :)

Udało nam się nawet spróbować dyktand :) Przetestowałyśmy dwa i umowa była taka, że to co Patrycja będzie wiedziała to wpisuje a jeśli nie wie (a raczej powie źle) zostawiamy puste pole. Jak na dziecko mające niespełna sześć lat wynik...

Na półkach