Pisz bez błędów! rz ż (9-12 lat)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788374207911
Ewa

Krzyżówki, rebusy, jolki, ciągi, układanki, uzupełnianki…

Z serią Pisz bez błędów! można łatwo nauczyć się ortografii na wiele pomysłowych sposobów.
Wykorzystane w książce metody aktywnego uczenia się doskonalą pamięć, uczą logicznego myślenia, a przede wszystkim skutecznie kształcą praktyczną znajomość pisowni wyrazów z różnego rodzaju trudnościami ortograficznymi.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

ejotek | 2016-10-23
Przeczytana: październik 2016

Zanim zaczniemy przygodę z tą książeczką zapoznajmy się ze wstępem, który uzmysławia pisownię rz i ż - czysta teoria poparta przykładami i wyjątkami. Potem przechodzimy do zadań z "rz" wymiennym i niewymiennym zaznaczając je, wpisując wyrazy pokrewne, układając wyrazy z sylab, rozwiązując rebusy i krzyżówki. Są też ilustracje czy diagramy, dopisywanie cząstek oraz stopniowanie przymiotników. A wszystko to w ciekawych i zróżnicowanych formach.

By sprawdzić się w zadaniach przygotowanych przez autorów, dziecko nie tylko musi wykazać się znajomością ortografii, pisowni i zasad. Konieczna jest również wiedza ogólna o otaczającym świecie. Znajomość czynności, nazw przedmiotów, drzew czy zwierząt, zawodów, przysłów i synonimów.

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/10/piotr-borys-anna-halasz-pisz-bez-bedow.html

Na półkach