O Wilku, który chciał się zakochać

Tłumaczenie: Iwona Janczy
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Le loup qui cherchait une amoureuse
9788374206495
Ewa

Pewnej wiosny Wilk, zainspirowany widokiem przechadzających się tu i ówdzie wzdychających par, postanawia się zakochać (a co tam!). Zakłada ekscentryczne okulary przeciwsłoneczne, uczy się na pamięć wszystkich wierszy ze słowem „kocham” i zaopatruje w bukiet kwiatów… Ale czy to na pewno najlepszy sposób na znalezienie miłości? Drugiego takiego wilka ze świecą szukać. Był na Marsie i w...

Drugiego takiego wilka ze świecą szukać. Był na Marsie i w amazońskiej dżungli, grywa w piłkę, piecze wyborną szarlotkę, a na dobranoc czyta zającowi historie o dzielnych rycerzach. Mimo że znają go już 2 000 000 dzieci na całym świecie, nie czuje się gwiazdą. Żyje sobie spokojnie w Dalekim Lesie. Znacie go?

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

nieperfekcyjnie | 2017-01-29
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Przeglądając różnorodne blogi, zauważyłam, że do tej pory nie poznałam jeszcze wielu bohaterów występujących w dziecięcych lekturach. Postanowiłam zmienić to, rozpoczynając swoją (oraz Jaśkową) przygodę z bardzo sympatycznym Wilkiem.

"O Wilku, który chciał się zakochać" pokazuje perypetie tytułowego bohatera, który pewnej wiosny postanawia zakochać się w jakiejś pięknej wilczycy, do czego zainspirował go widok innych par. Wilk korzystając z rad przyjaciół, robi się na bóstwo, nakłada koszulę w kwiaty, odjazdowe okulary słoneczne oraz kowbojskie buty, czyta tomik poezji, tworzy bukiet kwiatów i wyczekuje konkretnych oznak zakochania. Niestety zbyt usilne starania nie przynoszą żadnych skutków - dopiero kiedy Wilk odpuszcza, znajduje wielką miłość.

Każdy potrzebuje bliskiej osoby, którą może obdarzyć miłością, jednocześnie czując się kochanym. Jednak nie jest to łatwe, a poszukiwania bywają żmudne i...

Amarisa | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Zachęcam do zapoznania się z moją opinią w/w książki dostępną na moim blogu ^_^
Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/o-wilku-ktory-chcial-sie-zakochac-orianne-lallemand/

Fantastyczna książka dla dzieci :) Wilk miłością mego życia :)

Penelopa | 2017-09-19
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2017