Literatura w czasach zarazy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Znakomita część tekstów zamieszczonych w książce, była w latach 1998 2005 publikowana na łamach rozmaitych pism. Były to pisma literackie: Studium, Pro Arte, Dykcja, Chicago Review, Lampa periodyki społeczno-kulturalne: Krytyka Polityczna, Tygodnik Powszechny, Odra, Nowe Państwo, a także Dziennik. Gazeta Wyborcza. Na użytek niniejszej publikacji zostały odpowiednio uaktualnione, przeredagowane oraz zazwyczaj rozszerzone. Inne teksty, zwłaszcza te z ostatniej części, to materiały premierowe, napisane już z myślą o tej właśnie książce. Większość tekstów, co z pewnością zauważy Czytelnik, poświęcona jest poezji. Dzieje się tak, gdyż zwyczajnie to właśnie liryka pozostaje w orbicie prymarnego zainteresowania autora. Ten wszakże nie ucieka od rozmaitych wycieczek w kierunku prozy, socjologii literatury czy problematyki funkcjonowania mediów w kulturze.

Ingratus | 2016-06-17
Przeczytana: 2010 rok