61 godzin

Wydawnictwo: Albatros
61 hours
Zombek

Inne wydania

W miasteczku Bolton mieszka miła starsza pani, która ma być świadkiem koronnym w procesie przeciwko przywódcy narkotykowego gangu. Policja nie wie, czy ma pilnować więzienia, gdzie przetrzymywany jest oskarżony, czy świadka, którego ktoś na pewno będzie próbował uciszyć. Ktoś z miejscowych albo ktoś z zewnątrz. Jak Jack Reacher jadący autobusem, który pod Bolton wpada w poślizg... Tylko, że...

Jak Jack Reacher jadący autobusem, który pod Bolton wpada w poślizg... Tylko, że on nie jest płatnym zabójcą, jak początkowo sądzą stróże prawa. Reacher za to nie lubi ludzi czyhających na życie starszych pań. Ale żeby uratować właśnie tę, musi się dowiedzieć kilku rzeczy. Na przykład, jaką tajemnicę skrywa pobliska opuszczona baza wojskowa.

Ma na to 61 godzin. I ani minuty do stracenia.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Paco | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, LEE CHILD
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Oj, Child, Child.
Co Ty wyprawiasz z tym Reacherem :)
No ile człowiek może znieść ? Pytam . Ile ?
Wszystko? To nie jest odpowiedź.
Wydaje się jednak, że na barkach tego obywatela spoczywa taki garb, takie brzemię, takie jarzmo, które udźwignąć może tylko nadczłowiek. Tytan. Tudzież wyrwidąb, goliat czy inny waligóra :)
Bowiem sytuacje, w które wyżej wymieniony, pakuje się co rusz, postulują i wymagają takiego właśnie gladiatora. Pisałem już, że ma zasady? Zapewne tak. To w jego postępowaniu, nie zmienia się z książki na książkę. Jest tak samo pewne, jak to ,że po nocy nastaje dzień. I nie chodzi tu bynajmniej, o zasady dobrego wychowania.... Są to podstawowe kanony zachowań ludzi prawych. Na wskroś. Tym razem naszemu inteligentnemu olbrzymowi doskwierają, nie tylko bandziory. Jest zmuszony udoskonalać świat w środku zimy w Południowej Dakocie. Minus 34. Brrrr.
No i nie zastanawia się. Robi to. Jak zwykle. No właśnie. Czy zbyt często , nie jest jak zwykle? Panie Child :)
Drodzy...

Książkowa-Fantazja | 2013-02-04
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Lee Child, a tak naprawdę Jim Grant, urodzony w 1954 roku w Coventry. Brytyjski pisarz powieści sensacyjnych, których głównie bohaterem jest Jack Reacher.

"61 godzin" przenosi nas do Dakoty Południowej, w której szaleje zima. Panuje śnieżyca, mróz sięga bagatela ponad minus 20 stopni. Autostrady pozamykane. Jednak grupa osób w sędziwym już wieku udaje się na wycieczkę autobusem, którym oczywiście podróżuje Jack Reacher, jako autostopowicz. Autobus wpada w poślizg i ląduje w rowie na pustkowiu. Najbliższa miejscowość Bolton znajduje się około 30 kilometrów od nich. Gdy w końcu przybywa na miejsce miejscowy policjant, grupa trafia do komisariatu. Ponieważ w miasteczku jest więzienie, hotele i pensjonaty są pełne, gdyż przybyli odwiedzający skazańców. Dlatego policjant kwateruje staruszków w okolicznych domach. Samego Jacka Reacher kwateruje policjant u siebie w domu. I tak policjant opowiada co nieco o miejscowym więzieniu, w którym jest osadzony przywódca gangu motocyklowego....

gwiazdka | 2015-01-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę czyta się jak zawsze, bardzo szybko. Śledztwo, jakie prowadzi Jack, tym razem było dla mnie bardziej przewidywalne, niż zazwyczaj, bardzo łatwo było mi wytypować podejrzanego. Poza lekkością narracji mogę stwierdzić, ze podobał mi się pomysł, ale sama akcja była bardzo rozrzedzona. W ogólnym rozrachunku więc czytanie „61 godzin" nie porywało, ale sprawiało sporo przyjemności.

W książkach Childa zawsze interesujący wydaje mi się pomysł na sposób włączenia Reachera do kolejnego śledztwa, tym razem z tego obowiązku autor wywiązał się całkiem zgrabnie i za to dodaję całą gwiazdkę. Zakończenie sugeruje zaś śmierć głównego bohatera, wszystkie znaki na ostatnich stronach na to wskazują i tutaj niestety, mały minus za brak wyjaśnienia. Bo wiadomo, istnieją kolejne tomy serii więc wynik jest oczywisty, a skąpienie tej informacji dla czytelnika, który nie ma możliwości czytania serii po kolei jest nie fair- bo zakładam, że w kolejnym tomie zostanie to wyjaśnione (inaczej w ogóle...

Stokrotka | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Zima. Minus dwadzieścia stopni. Śnieżyca. Autobus, którym przypadkowo podróżuje Jack Reacher, wpada w poślizg. Do akcji wkracza policja. Podróżnicy zostają przewiezieni do miasteczka Bolton, które jest nękane przez gang motocyklistów handlujących metamfetaminą. Mieszka tam również Jane Salter, emerytowana bibliotekarka, świadek koronny pilnowany przez miejscową policję.
„61 godzin” Lee Childa to czternasty tom przygód Jacka Reachera, byłego majora żandarmerii wojskowej, a moje czwarte spotkania z bohaterem. Tym razem zachwytów nie będzie. Akcja była przewidywalna, autor właściwie niczym mnie nie zaskoczył. Bardzo szybko domyśliłam się, kto jest skorumpowanym policjantem. I sam Reacher jakiś taki … mało wyrazisty, niezbyt bohaterski. Może dzięki temu bardziej ludzki, realistyczny? Nie o takim Reacherze lubię jednak czytać. Mogło być dobrze, wyszło raczej przeciętnie.

Krzysztof Baliński | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Lee Child napisał książkę zatytułowaną „ 61 godzin”, a ja trafiając na nią w bibliotece sięgnąłem po niej. Wy tej książce jest to czego można się spodziewać, głównym bohaterem jest Jack Reacher, wybitny specjalista od tzw. misji specjalnych. Ma za sobą 13 lat służby w wojsku a teraz jest kimś w rodzaju wolnego strzelca pomaga służbom policyjnym i specjalnym rozwiązywać przeróżne sprawy kryminalne. To, że Jack Reacher jest wielkim twardzielem który korzystając z siły i intelektu nieźle uprzykrza życie przestępcom to właściwie żadna niespodzianka, bo tacy powinni być dobrzy bohaterowie tego typu thrillerów sini i wytrwali. Tym razem jednak autor ma dla czytelnika niespodziankę tej natury, że ten zły bohater jest właściwie z tej samej ligi co Jack Reacher, bohater ten ma ksywkę Platon, jest szefem mafii, prawdopodobnie kolumbijskiej, która rezyduje w Meksyku. Jedną z najbardziej dochodowych działalności tej organizacji przestępczej jest handel narkotykami. Jednak Platon nie tylko...

Bardzo dobry thriller, z ciekawą fabułą, dobrymi opisami i świetnie prowadzoną akcją. Polecam!

Inez | 2013-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2013

,,61 Godzin,, to wciagajacy thriller, w ktorym znalazly sie, wielka zagadka kryminalna, zabojstwa, narkotyki, gang motocyklowy, oraz swiadek, ktory zostal obiety ochrona. Oprocz tego autor pieknie opisuje mrozna zime, ktora wszystkim daje sie we znaki. Stopniowo, pojawiaja sie intrygujace postacie. Ksiazka wciagnela mnie od pierwszej strony i zamknelam ja po 14 godzinach czytania, oczywiscie robiac male przerwy, gdyz lekture zaczelam w swieta. Ciekawy watek i wartka akcja. Podejrzanych bylo wielu, choc w miare czytania eliminowalam po kolei prawie wszystkich. Czytelnikom gwarantuje wiele emocji podczas czytania, oraz niezapomniane wrazenia literackie. Genialna ksiazka, godna polecenia.

Gośka | 2011-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Jak zwykle Jack Reacher nie rozczarowuje.Tym razem ląduje w małej mieścinie w Dakocie Południowej i zmuszony okolicznościami postanawia pomóc miejscowej policji w ochronie świadka.Czy mu się to uda?
Wartka akcja,ciekawe postaci i Jack w jak zwykle świetnej formie (chociaż trochę zmarznięty:-))Dla fanów Childa lektura obowiązkowa.

Kotkad | 2016-08-11
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Reacher to bohater niepowtarzalny, a Lee Child jest autorem którego za każdym razem jest mi trudno odgadnąć, drąży, podaje masę szczegółów zapętla i na koniec rozwiązuje sprawę, koniecznie z mordobiciem.
Jednak 61 godzin to pierwsza książka przy której nie wiemy czy Jack Reacher przeżył i to czyni z niej dodatkowo wyjątkową.
Gdzie tym razem nasz bohater zawędrował? Do Dakoty południowej. Miasteczka gdzie główne dochody i praca zapewniona jest dzięki więzieniu. Jedzie sobie Jack autobusem ze staruszkami, wypoczywa w drodze i nagle znajduje się z całym autobusem w rowie. Wypadek który spowoduje że Jack znów znajduje się w środku niezłej awantury. Jak to Reacher nie opiera się, daje się ponieść swojemu instynktowi, celom i sumieniu. Znów pakuje się w niezłą kabałę. A akcja trwać będzie dokładnie 61 godzin od wypadku

fulmir | 2014-10-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Lee Child
Przeczytana: 23 października 2014

Jack Reacher to na pewno prawdziwy oryginał, były żandarm niemający żony ani dzieci a do tego tułający się po całym USA rozwiązując zagadki kryminalne. Tym razem los rzuca go do miejscowości o nazwie Bolton w Dakocie Południowej. Pech chce, że jest akurat zima a temperatury dochodzą tam do minus kilkudziesięciu stopni. Poznając miejscowego gliniarza Reacher dowiaduje się o gangu motocyklowym handlującym metaamfetaminą, o świadku koronnym a także dziwnym układzie między posterunkiem policji a pobliskim więzieniem. Wszystkie te sprawy są ze sobą powiązane a Reacher ma tylko 61 godzin aby dojść prawdy i odkryć kto za tym wszystkim stoi.
To moje drugie spotkanie z Jackiem Reacherem i myślę, że bardzo udane. Autor na pewno uczynił atut ze swojego oryginalnego bohatera, akcja w tej książce nie zawsze jest porywająca ale za to konsekwentnie podąża do przodu. Muszę też przyznać, że Childowi udało się uśpić moją czujność i nie mogłem zgadnąć kto jest w tym wszystkim zdrajcą chociaż w...