Adampol - Polonezkoy. Między polskością a tureckością. Monografia współczesnej wsi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego

Zamiarem autorów było przedstawienie przemian kulturowych, obyczajowych i świadomościowych, jakie dokonały się we wsi po 1970 r. [...] Ta jednak okoliczność, że obydwoje są aktywnymi zawodowo turkologami, wzbogaciła książkę o pewien wymiar, nieobecny w pracach ich poprzedników. Z lektury książki dowiedzieć się można nie tylko o prawie i kulturze politycznej współczesnej Turcji. Wyjaśniając bowiem sprawy potomków polskich mieszkańców wsi Polonezköy autorzy dużo uwagi poświęcili opisom obyczajów i kultury współczesnych Turków. Uważam te opisy z bardzo cenne poznawczo i nadające książce szczególną wartość.