Dawca

Wydawnictwo: Świat Książki
6 (30 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Nie ma nic piękniejszego,niż udać się gdziekolwiek, byle nie dojechać zbyt szybko .. Potrzebne są: czarna skórzana kurtka, rękawice, kask, grube buty i on: na przykład honda, daytona, rusek , ktm, husqvarna lub cebeerka. Marcin, bohater tych pełnych humoru opowieści z życia zapalonego krakowskiego motocyklisty, wie wszystko o szalonych maszynach i ich nie mniej zakręconyc

LeniwiecLiteracki | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Upolowane: Marcin Osikowicz „Dawca”, e-book

Pokrzywnica: Umiesz pływać pod prąd?

Ciernik: Jasne!

Pokrzywnica: A pod prąd strumienia czasu?

Ciernik: Też. Tylko muszę się trochę bardziej skoncentrować.

Pokrzywnica: Pamiętasz, co czytałeś rok temu?

Ciernik: Tak, ale tylko te lepsze pozycje.

Pokrzywnica: Tak, to już rok! „Mężczyźni bez przyczepności” to była pierwsza książka, jaką omówiliśmy na Leniwcu. Z okazji rocznicy postanowiłam zapolować na wcześniejsze dzieło Marcina Osikowicza, debiutanckiego „Dawcę”.

Ciernik: „Dawca” jest słabszy niż „Mężczyźni bez przyczepności”, ale i tak całkiem niezły. Przede wszystkim jest to zbiór opowiadań, a nie powieść, i jako taki, jest dosyć nierówny.

Pokrzywnica: Pierwsze kiełki tego, co się potem tak ładnie rozwinęło w „Mężczyznach…” już tam widać, choćby zdania takie jak to: „Uliczne sygnalizatory mają wieczorem barwę uciskającą ośrodek nostalgii”. Coś pięknego!

Ciernik: Moje ulubione: „Potem jechałem gdzie bądź, byle nie dojechać zbyt...

Anna Skowron | 2016-11-13
Przeczytana: 05 listopada 2016