Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko

Tłumaczenie: Katarzyna Dumińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Agapanthus Rising. Reawaken Your Inner Soul to Live with Passion, Peace and Purpose
Katarzyna Dumińska
poradniki
Ag2S

Czy masz poczucie, że życie wymyka Ci się spod kontroli? Czy nieraz nachodzą Cię myśli, że mogłaś inaczej nim pokierować? Czy masz wrażenie, że problemów przybywa, a Ty nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na choćby jedno z tych pytań, to znaczy, że najwyższa pora, by wziąć się w garść i wyzwolić głęboko skrywane pokłady energii, dzięki którym nabierzesz...

Czy masz poczucie, że życie wymyka Ci się spod kontroli?

Czy nieraz nachodzą Cię myśli, że mogłaś inaczej nim pokierować?

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na choćby jedno z tych pytań, to znaczy, że najwyższa pora, by wziąć się w garść i wyzwolić głęboko skrywane pokłady energii, dzięki którym nabierzesz chęci do życia pełną piersią. Jeszcze nie wszystko stracone!

Życie Roxany Bowgen było pełne paradoksów. Wychowała się w Peru, dorastała w Beverly Hills, a obecnie mieszka w Connecticut. To zapalona podróżniczka, która zwiedziła pół świata. Kiedy przyjechała do Stanów Zjednoczonych, nie znała języka angielskiego, a mimo to poradziła sobie jak mało kto. Zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Za każdym razem, gdy życie stawiało ją w trudnej sytuacji, nigdy nie bała się zacząć od nowa, dlatego sama często porównuje się do kwiatu agapantu, zwanego też lilią afrykańską, rośliny, która przy odrobinie pielęgnacji jest w stanie zakwitnąć dosłownie wszędzie.

We „Współczesnej bogini” Roxana Bowgen wykorzystuje własne doświadczenia, by zachęcić kobiety takie jak Ty do poszerzania horyzontów, zdobycia się na odwagę i cieszenia się pełnią życia. Książkę miejscami czyta się jak ekscytujący memoir, a jej przesłanie inspiruje nas do tego, by nie dać się pokonać problemom i w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/wspolczesna-bogini/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/wspolczesna-bogini/

Zaczytana | 2018-09-22
Przeczytana: czerwiec 2018

Chylę czoła przed autorką. Wzór do naśladowania. KObieta, która niczym się od nas nie różni, ale jak to mawiają specjaliści: "Każdy człowiek jest sumą swoich doświadczeń". To od nas zależy czy te doświadczenia będą kierować naszym życiem czy my sami. Pani Roxana zmierzyła się z wszelkimi przeciwnościami swojego losu i wygrała. Jestem pełna uznania.

Początkowo obawiałam się, że książka będzie poradnikiem, ale na szczęście okazała się ciekawą historią o mądrej i silnej kobiecie. Jest czas na zadumę i wnioski. Pani Roxana nie sugeruje rozwiązań. Autorka daje nam przykład jak można osiągnąć szczęście mimo przeciwności losu.

Pozycja warta zatrzymania się i przemyślenia kilku istotnych spraw.
Polecam :)

Wielbiciele serialu 'Pingwiny z Madagaskaru' będą na pewno wiedzieli, o co mi chodzi, ale już wyjaśniam. W jednym odcinku miała miejsce rozmowa króla Juliana z foką, która nie lubi mięsa i kompletnie nie wie, co zrobić ze sobą: czy być sobą czy taką, jaką chce natura. No to co lemurzy król jej mówi w ramach porady? Opowiada, czego to on nie zrobił, co mu sprawiło radość i dodał, że kto inny by chciał zrobić wszystkie te rzeczy, jak nie on? Jeśli myślicie podobnie jak foka, że chodzi o samoakceptację, życie według swoich zasad, a nie porządkowanie się innym, to się mylicie, bo najlepszą radą od króla Juliana jest jedno: że najlepiej jest być królem. A nie wiadomo, dlaczego tamto Wam do głowy przyszło.
Kiedy czytałam 'Współczesną boginię', to miałam właśnie takie wrażenie: że autorka niby chce pokazać, że wiara w siebie, samoakceptacja oraz pogodzenie się z przeszłością pozwolą prowadzić lepsze życie, ale tak naprawdę chce powiedzieć, że najlepiej jest być nią. Jak dla mnie nie jest...

Mirabelka | 2017-06-14

Książka ta może nie jest jakimś odkryciem stulecia, ale bez wątpienia podczas tworzenia koncepcji na jej napisanie, (którego de facto również nie było, gdyż to zbiór swobodnych przemyśleń, fragmenty zapisków z całego życia autorki) nigdy nie miała nim być. Autorka nie pisze w nachalny sposób, nie narzuca swojego sposobu na życie, a zwyczajnie je opisuje i bardzo dobrze, ponieważ życie Roxany Bowgen jest wartościowe i czytając jej wyznania można choć na chwilę zwolnić, zatrzymać się i zastanowić nad wieloma aspektami egzystencji, po czym przejść do działania, albo chociaż przestać narzekać. To książka o silnej kobiecie, która tę siłę sama w sobie musiała odkryć i spożytkować, dzieląc się nią z potrzebującymi. Autorka to kobieta, która nawet w skrajnie trudnych sytuacjach potrafi znaleźć radość i motywację, co przecież jest najtrudniejsze, ponieważ często sytuacja trudna kojarzy się z niesprawiedliwością.

Na plus zasługuje również sposób w jaki autorka udziela czytelnikowi...

Krainaksiążek | 2017-05-22

Wybaczcie, że ta recenzja nie będzie szczególnie długa, ale chciałabym abyście
sami przeczytali książkę i ocenili jakie emocje u Was wywoła. Doskonale zdaje sobie sprawę, że dla jednych stanie się ona niesamowicie bliska, a na innych nie wywrze takiego wrażenia. Nie mylcie proszę tej książki z jakimś poradnikiem, których teraz tak pełno na rynku. W środku znajdziemy piękną historię autorki Roxany Bowgen. Właściwie to w całą książkę wpleciona jest jej biografia. Co moim zdaniem jest ogromnym plusem, gdyż każda myśl autorki często poparta jest przez jej prywatne doświadczenie życiowe.

"Nauczyciel, żeby Ci pomóc, sam musi doświadczyć tego, z czym się zmagasz"

Kolorowego życia na pewno nie miała. Od dzieciństwa odczuwała specjalną niechęć matki skierowaną w jej stronę, wiele przeprowadzek nie pozwoliło odczuć domowego ciepła autorce. Jednak wszystko udało jej...

Lucyna Tomoń | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Istnieje pewna teoria na temat tego, ilu osobom pomagają poradniki. Na każdy poradnik przypada jedna osoba, której ten pomógł. Autor ;). Co jakiś czas potrzebuję sprawdzić, czy to prawa. Tym bardziej, że "Współczesna bogini" to nie do końca klasyczny poradnik.
Autorka, jak sama pisze, zbierała materiały do napisania książki niemal przez całe życie. To połączenie jej historii z wyznaczoną przez nią drogą do jej własnych wniosków i pokazaniem, w którym miejscu czytelniczka powinna zastanowić się nad własnymi. Dosłownie, bo pod koniec każdego rozdziału autorka podsuwa zestaw pytań, jest nawet miejsce na odpowiedź.
"Współczesna bogini" została podzielona na rozdziały- etapy życia autorki, o których opowiada w sposób charakterystyczny dla osób, które wiedzą,że każda rzecz w ich życiu wydarzyła się po coś. To zresztą próbuje czytelnikowi przekazać. Ale nie tylko. W niewymuszony, nienachalny (w przeciwieństwie do większości poradników) autorka przekazuje, jak wyjść ze swojej strefy...

dopoilcaffe | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

"Współczesna bogini" to książka bardzo wiarygodna, ponieważ autorka opisuje swoje życie, które nie było tak proste. Matka nigdy jej nie kochała, jednak ona wiedząc to, nie załamała się. Mogła przecież czuć niechęć do życia, czuć się gorsza przez to, że ktoś kto powinien obdarzać ją opieką, miłością, troską - w rzeczywistości tego nie robi. Kobieta podróżowała i nigdy nie zatrzymała się w miejscu, nie użalała nad sobą. Zaczynała od nowa, nie obawiała się zmian i była gotowa wykonać ciężką pracę, jeśli miało to dać jej szczęście.

Nie jest to poradnik dla niedocenianych kobiet, które chcą się dowartościować. To książka oparta na prawdziwych historiach z życia autorki, która jest dla nas świetnym przykładem na to, że wszystko jest możliwe. Można cieszyć się życiem, być szczęśliwym, a ograniczenia często tkwią w naszej głowie. Gdy czytamy tę książkę, odnosimy wrażenie, że autorka staje się dla nas pewnego rodzaju drogowskazem, dowodem na to, że możemy pokonać nasze ograniczenia (bo...

Kobiety wpewnymwieku | 2017-01-22
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Książka zdaje się na pierwszy rzut być poradnikiem ale nie do końca tak jest. W połowie ją odebrałam jak powieść, a po części jako autobiografia.
Dużo tekstu motywacyjnego, pobudza do działania czy do refleksji. Dorobek doświadczenia autorki wskazuje że motto "Dobro powraca" ma znaczenie. Warto czynić dobro, bo faktycznie ono powraca pod rożnymi postaciami czasem nas powlecze po ziemi po ty by jednak wyjść na dobre - to takie też moje doświadczenie bo nie raz sama stosuje ta taktykę :-)

czytaj dalej na kobietywpewnymwieku.blogspot.com

Królewskie Recenzje | 2017-01-17

Bogini to nieśmiertelna istota wierzeń i kultu. Bogini to także czarująca, piękna, uwielbiana kobieta. Współczesna bogini to kobieta, która nie boi się żyć własnym życiem.

Roxana Bowgen opisuje swoje życie, które było pełne paradoksów. Urodziła się w Peru, dorastała w Beverly Hills, mieszka w Connecticut. Matka nigdy jej nie kochała, jednak kobieta nie rozpacza z tego powodu. Jest zapaloną podróżniczką. Zwiedziła pół świata. Nigdy nie zatrzymywała się w miejscu, zajmowała się wieloma rzeczami. Była pośredniczką w obrocie nieruchomościami, zajmowała się handlem oraz była wolontariuszką. Często zaczynała wszystko od nowa. Nie obawiała się zmian. Jej życie było pełne przygód i wymagało ciężkiej pracy, ale właśnie dzięki temu była szczęśliwa.

Współczesna bogini to poradnik dla ambitnych kobiet, a właściwie to chyba nie tylko dla tych ambitnych, ale dla wszystkich kobiet XXI wieku. To poradnik dla osób, które mają wrażenie, że coś umyka im spod kontroli, które szukają celu w swoim...

chemikalium | 2017-01-07

nie nie nie. przegadana przefilozofowana. najgorsza z książek "duchowo mobilizujących" jakie czytałam, choć z każdej coś wyniosłam z tej nic, po prostu nic. nie wiem jakim trzeba byc zdeproesjonowanym egoistą żeby w tej książce znaleźć coś czego się wcześniej nie wiedziało..

Patrycja Łazowska | 2016-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Książka powstała w celu pokazania potencjalnemu czytelnikowi wartości życia i otaczającego go świata. Ma za zadanie uświadomić nam jak wiele zależy od nas samych. Każdy powinien dawać z siebie innym jak najwięcej, nie tracić czasu na umartwianie a wtedy osobiście doświadczymy dobroci jaka została nam zapisana w przestworzach. Przeszkody to tylko stan umysłu, który tworzy się na skutek złych emocji wywołanych rezygnacją już na samym początku dążeń do upragnionych marzeń.

Każdy z nas codziennie na swej drodze spotyka problemy z jakimi zazwyczaj sam powinien się uporać, często w takich sytuacjach mimo wielu przyjaciół nikt nie staje u naszego boku w celu złagodzenia chociażby złego nastroju. Roxana Bowgen w swojej książce opisuje sytuacje, przez które nie raz musiała przechodzić. Dobrze znane własnie dla niej w młodzieńczych czasach stało się uczucie odrzucenia, braku docenienia. Mimo to podejmuje walkę o nowe, lepsze życie. Ani na moment nie patrzy w tył, odkrywając siebie...