Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko

Tłumaczenie: Katarzyna Dumińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Agapanthus Rising. Reawaken Your Inner Soul to Live with Passion, Peace and Purpose
Katarzyna Dumińska
poradniki
Ag2S

Czy masz poczucie, że życie wymyka Ci się spod kontroli? Czy nieraz nachodzą Cię myśli, że mogłaś inaczej nim pokierować? Czy masz wrażenie, że problemów przybywa, a Ty nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na choćby jedno z tych pytań, to znaczy, że najwyższa pora, by wziąć się w garść i wyzwolić głęboko skrywane pokłady energii, dzięki którym nabierzesz...

Czy masz poczucie, że życie wymyka Ci się spod kontroli?

Czy nieraz nachodzą Cię myśli, że mogłaś inaczej nim pokierować?

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na choćby jedno z tych pytań, to znaczy, że najwyższa pora, by wziąć się w garść i wyzwolić głęboko skrywane pokłady energii, dzięki którym nabierzesz chęci do życia pełną piersią. Jeszcze nie wszystko stracone!

Życie Roxany Bowgen było pełne paradoksów. Wychowała się w Peru, dorastała w Beverly Hills, a obecnie mieszka w Connecticut. To zapalona podróżniczka, która zwiedziła pół świata. Kiedy przyjechała do Stanów Zjednoczonych, nie znała języka angielskiego, a mimo to poradziła sobie jak mało kto. Zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Za każdym razem, gdy życie stawiało ją w trudnej sytuacji, nigdy nie bała się zacząć od nowa, dlatego sama często porównuje się do kwiatu agapantu, zwanego też lilią afrykańską, rośliny, która przy odrobinie pielęgnacji jest w stanie zakwitnąć dosłownie wszędzie.

We „Współczesnej bogini” Roxana Bowgen wykorzystuje własne doświadczenia, by zachęcić kobiety takie jak Ty do poszerzania horyzontów, zdobycia się na odwagę i cieszenia się pełnią życia. Książkę miejscami czyta się jak ekscytujący memoir, a jej przesłanie inspiruje nas do tego, by nie dać się pokonać problemom i w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/wspolczesna-bogini/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/wspolczesna-bogini/

Wielbiciele serialu 'Pingwiny z Madagaskaru' będą na pewno wiedzieli, o co mi chodzi, ale już wyjaśniam. W jednym odcinku miała miejsce rozmowa króla Juliana z foką, która nie lubi mięsa i kompletnie nie wie, co zrobić ze sobą: czy być sobą czy taką, jaką chce natura. No to co lemurzy król jej mówi w ramach porady? Opowiada, czego to on nie zrobił, co mu sprawiło radość i dodał, że kto inny by chciał zrobić wszystkie te rzeczy, jak nie on? Jeśli myślicie podobnie jak foka, że chodzi o samoakceptację, życie według swoich zasad, a nie porządkowanie się innym, to się mylicie, bo najlepszą radą od króla Juliana jest jedno: że najlepiej jest być królem. A nie wiadomo, dlaczego tamto Wam do głowy przyszło.
Kiedy czytałam 'Współczesną boginię', to miałam właśnie takie wrażenie: że autorka niby chce pokazać, że wiara w siebie, samoakceptacja oraz pogodzenie się z przeszłością pozwolą prowadzić lepsze życie, ale tak naprawdę chce powiedzieć, że najlepiej jest być nią. Jak dla mnie nie jest...

CzasemTakJest | 2016-11-01

Książka, o której będzie dzisiejszy post nie należy do łatwych i nie jest na pewno lekką lekturą, ale z cała pewnością potrafi wyzwolić w czytelniku ogromną ilość optymizmu i przesłać sporo pozytywnej energii.

"Współczesna bogini" to moja pierwsza styczność z twórczością autorki. Może nie zapałałyśmy do siebie namiętną miłością, ale sympatią już tak. Książka jest biografią autorki, czy raczej pokrótce i wyrywkowo opowiedzianą historią jej życia, a zarazem jest pisana jako poradnik, o tym jak zmienić nasz sposób spojrzenia na świat.

Roksana opowiada tutaj wiele historii, które miały miejsce w jej życiu. Różnie bywało, dobrze i źle, z górki i pod górkę, ale z każdej sytuacji było wyjście i pokazanie nam tych wyjść, jest głównym celem powieści. Powiem szczerze, że zazdroszczę autorce tak urozmaiconego życia i zdobycia tak ogromnej ilości doświadczeń.

Roxana nie miała łatwego życia. Ciągłe przeprowadzki razem z mamą nie dawały jej i siostrze poczucia stabilizacji. Często znosiła...

Katarzyna Katt | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Kiedy przeczytałam kilka pierwszych stron „Współczesnej bogini”, myślałam, że mam do czynienia ze zwykłym poradnikiem, który został stworzony dla niedocenianych kobiet, których samopoczucie i samoocena jest bardzo niska, i które potrzebują takich książek by się dowartościować. Z wielką ulgą mogę przyznać, że myliłam się! To wspaniała książka, oparta na własnych – czasem ciężkich – chwilach autorki. Pokazuje jak cieszyć się życiem, jak czerpać z niego przyjemności i dążyć do realizacji własnych celów, bo ograniczenia mamy tylko i wyłącznie we własnej głowie.
Każdy z nas miał w życiu chwile załamania, słabości, kiedy nikt nie potrafi nam pomóc, choćby bardzo chciał. Roxana Bowgen, musiała zmagać się z odrzuceniem, brakiem zrozumienia, niechęcią ze strony rodziców przez całą swoją młodość. Aż odkryła piękno życia, uroki małych rzeczy i bogactwo, które niesie ze sobą życie duchowe. Szczerze mówiąc ocenić tę książkę było mi trudno, dlaczego? A dlatego, że nie potrafię ocenić czyjegoś...

Riwona | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

Zachęta, by określić siebie dla siebie i innych.
Wydobyć skrywaną wartość bez lęku, że straci na znaczeniu.

Roxana Bowgen nie tylko pisze, jak to zrobić, ale to pokazuje. Inspiruje do myślenia i działania w sposób niekonwencjonalny. Jej autentycznie zależy!

Czy wiesz już czego tak naprawdę chcesz od życia?
WSZYSTKIE ODPOWIEDZI SĄ W TOBIE
Jeśli nie, to warto sięgnąć po boginię :-)
Bierz to, co Twoje – resztę odrzuć.

Latające_książki | 2016-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Dawno nie czytałam książki, która miałaby w sobie takie ogromne zasoby pozytywnej energii i dała mi tak potężnego motywacyjnego kopa. "Współczesna bogini" jest pół biografią, pół poradnikiem Roxany Bowgen, która zapragnęła zmienić swoje życie.

Każda z nas na pewno miała w swoim życiu moment zwątpienia w to, czy jej życie idzie w dobrym kierunku, czy jej decyzje były właściwe i czy jest zadowolona z tego gdzie się obecnie znajduje. Roxana przytacza w tej książce różne zdarzenia ze swojego życia, nie tylko te dobre, i prowadzi czytelniczkę za rękę pokazując jak zmieniała swoją sytuację i jak my możemy zmienić i zweryfikować własne życie. Opowiadając swoją historię zwraca się bezpośrednio do czytelniczki, i tworzy z nią więź. Jest bezpośrednia, zdecydowana, ale też bardzo ciepła w swojej wypowiedzi.

Roxana urodziła się w Peru, ale wkrótce przeprowadziła się z matką i siostrą do USA. Miejsce zamieszkania zmieniały wiele razy i dziewczynki początkowo miały trudności z...

darinkr | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

"Współczesna bogini" to książka bardzo wiarygodna, ponieważ autorka opisuje swoje życie, które nie było tak proste. Matka nigdy jej nie kochała, jednak ona wiedząc to, nie załamała się. Mogła przecież czuć niechęć do życia, czuć się gorsza przez to, że ktoś kto powinien obdarzać ją opieką, miłością, troską - w rzeczywistości tego nie robi. Kobieta podróżowała i nigdy nie zatrzymała się w miejscu, nie użalała nad sobą. Zaczynała od nowa, nie obawiała się zmian i była gotowa wykonać ciężką pracę, jeśli miało to dać jej szczęście.

Nie jest to poradnik dla niedocenianych kobiet, które chcą się dowartościować. To książka oparta na prawdziwych historiach z życia autorki, która jest dla nas świetnym przykładem na to, że wszystko jest możliwe. Można cieszyć się życiem, być szczęśliwym, a ograniczenia często tkwią w naszej głowie. Gdy czytamy tę książkę, odnosimy wrażenie, że autorka staje się dla nas pewnego rodzaju drogowskazem, dowodem na to, że możemy pokonać nasze ograniczenia (bo...

Lucyna Tomoń | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Istnieje pewna teoria na temat tego, ilu osobom pomagają poradniki. Na każdy poradnik przypada jedna osoba, której ten pomógł. Autor ;). Co jakiś czas potrzebuję sprawdzić, czy to prawa. Tym bardziej, że "Współczesna bogini" to nie do końca klasyczny poradnik.
Autorka, jak sama pisze, zbierała materiały do napisania książki niemal przez całe życie. To połączenie jej historii z wyznaczoną przez nią drogą do jej własnych wniosków i pokazaniem, w którym miejscu czytelniczka powinna zastanowić się nad własnymi. Dosłownie, bo pod koniec każdego rozdziału autorka podsuwa zestaw pytań, jest nawet miejsce na odpowiedź.
"Współczesna bogini" została podzielona na rozdziały- etapy życia autorki, o których opowiada w sposób charakterystyczny dla osób, które wiedzą,że każda rzecz w ich życiu wydarzyła się po coś. To zresztą próbuje czytelnikowi przekazać. Ale nie tylko. W niewymuszony, nienachalny (w przeciwieństwie do większości poradników) autorka przekazuje, jak wyjść ze swojej strefy...

angelika | 2016-10-17

W naszej osobowości drzemią różne emocje i pragnienia.Czasami nasze życie wygląda tak, jak tego nie chcemy.Siłą rzeczy nie mamy wpływu na pewne rzeczy,jedynie co możemy to odpowiednio godnie przyjąć przykre doświadczenia.Los potrafi nas zaskoczyć,ale to od nas zależy jak będzie wyglądać nasze życie.Warto wziąć swoje życie we własne ręce tak jak zrobiła to Roxana Bowgen autorka książki "Współczesna bogini"
Roxana to jedyna w swoim rodzaju kobieta,jej życie na pozór nie było szczęśliwe.W życiu kobiety było mnóstwo przeciwności.Los potrafił nie raz z niej zakpić.Jednak autorka nie zamknęła się w czterech ścianach, nie popadła w czarną rozpacz.Wręcz przeciwnie!Porażki, które napotykała ,stawały się motorem napędowym do działania. Odnalazła w sobie wewnętrzny potencjał i dała sobie szanse, by go wykorzystać.
Autorka od lat zwiedzała mnóstwo cudownych miejsc,poznała wiele interesujących ludzi.Miejsca w ,których przebywała nie były luksusowe,często brakowało jedzenia i dachu nad...

Grazia_czytaninka_ | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

Muszę przyznać, że początek książki ogromnie mnie nudził i już miałam ochotę odłożyć książkę na półkę, ale coś mnie przed tym jednak powstrzymało. I dobrze, bo z każdą kolejną stroną, książka zyskała w moich oczach.

Od razu zaznaczę, że książka nie należy do lekkich i łatwych lektur, jednak potrafi wyzwolić u czytelnika mnóstwo optymizmu oraz ogromne pokłady energii.

Książka ta po części jest biografią autorki, a po części poradnikiem, który uczy nas jak zmienić nasze spojrzenie na świat.

"Jednego jestem pewna: tworzymy nasze życie, dokonując określonych wyborów, które albo pozwalają nam wzrastać, albo doprowadzają do stagnacji. Ponieważ wielokrotnie doświadczałam tej prawdy, postanowiłam, że będę pomagać innym w jej poznaniu i zrozumieniu. Dlatego właśnie napisałam tę książkę."

Roxanie w życiu brakowało poczucia stabilizacji, ze względu na ciągłe przeprowadzki, nie miała łatwego życia. Bywały dni lepsze i gorsze. Mimo wszystko, zawsze znajdywała w sobie siłę, by wyjść z...

Królewskie Recenzje | 2017-01-17

Bogini to nieśmiertelna istota wierzeń i kultu. Bogini to także czarująca, piękna, uwielbiana kobieta. Współczesna bogini to kobieta, która nie boi się żyć własnym życiem.

Roxana Bowgen opisuje swoje życie, które było pełne paradoksów. Urodziła się w Peru, dorastała w Beverly Hills, mieszka w Connecticut. Matka nigdy jej nie kochała, jednak kobieta nie rozpacza z tego powodu. Jest zapaloną podróżniczką. Zwiedziła pół świata. Nigdy nie zatrzymywała się w miejscu, zajmowała się wieloma rzeczami. Była pośredniczką w obrocie nieruchomościami, zajmowała się handlem oraz była wolontariuszką. Często zaczynała wszystko od nowa. Nie obawiała się zmian. Jej życie było pełne przygód i wymagało ciężkiej pracy, ale właśnie dzięki temu była szczęśliwa.

Współczesna bogini to poradnik dla ambitnych kobiet, a właściwie to chyba nie tylko dla tych ambitnych, ale dla wszystkich kobiet XXI wieku. To poradnik dla osób, które mają wrażenie, że coś umyka im spod kontroli, które szukają celu w swoim...