zdrowie, medycyna
youstyna

Autorem tej książki jest wybitny francuski specjalista z zakresu chirurgii kolana - Philippe Neyret. Zostało w niej opisanych 10 najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych, dotyczących kolana, które stanowią 90 % codziennej praktyki klinicznej. W sześciu rozdziałach opisane są patologie urazów sportowych, a w czterech pozostałych zmiany zwyrodnieniowe. W podręczniku dokładnie przedstawiono każdy etap postępowania chirurgicznego, a także informacje dotyczące badania lekarskiego, wskazań, powikłań i opieki rehabilitacyjnej.
Najważniejszą częścią tej książki jest szczegółowy opis technik otwartych i artroskopowych, zilustrowanych nadzwyczajnym zbiorem obrazów śródoperacyjnych.
To doskonała pozycja dla chirurgów ortopedów, która z pewnością będzie bardzo pomocnym narzędziem w ich codziennej pracy.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/chirurgia-kolana/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/chirurgia-kolana/