zdrowie, medycyna
youstyna

Trzeci z pięciu tomów podręcznika. Chirurgia Sabistona to od ponad 60 lat jeden z najlepszych na świecie podręczników medycznych. Najnowsze, 18 wydanie tej książki w znakomity sposób kontynuuje tę tradycję, bazując na latach doświadczeń poprzednich edycji. Od pokoleń pozycja ta jest przewodnikiem dla lekarzy chirurgów, wytyczając kierunki działania na mapie współczesnej chirurgii. Podręcznik podzielony jest na 13 głównych rozdziałów i skupia się na kilku obszarach tematycznych: zasady leczenia chirurgicznego, specyfika zabiegów w chirurgii poszczególnych narządów oraz wybrane specjalizacje chirurgiczne. W książce pojawiły się również zupełnie nowe zagadnienia, takie jak rola lekarza w zapewnieniu bezpieczeństwa terapii pacjentów na oddziale chirurgicznym czy chirurgia rekonstrukcyjna. Autorzy poszczególnych rozdziałów w bardzo przystępny i zrozumiały sposób przedstawiają najnowsze doniesienia z dziedziny współczesnej chirurgii. Liczne kolorowe zdjęcia i ryciny są doskonałym uzupełnieniem całości. Podręcznik dedykowany jest studentom, rezydentom oraz specjalistom z zakresu chirurgii. We współczesnym świecie nowoczesnej medycyny chirurgia wciąż pozostaje dyscypliną nauki, w której wiedza i umiejętności łączą się w walce o dobro pacjentów.

źródło opisu: Urban & Partner

źródło okładki: google