Religijność i moralność w społeczeństwie polskim: zależność czy autonomia? Studium socjologiczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
marcjn

Podstawowym celem niniejszej publikacji jest przegląd i omówienia dotychczasowych badań CBOS nad religijnością, systemami wartości i moralności w Polsce oraz pogłębiona analiza związków pomiędzy empirycznymi wskaźnikami religijności i moralności na podstawie zgromadzonego materiału badawczego z lat 1989-2010, ze szczególnym uwzględnieniem wyników badań z ostatnich lat. Książka ukazuje zatem...

Książka ukazuje zatem socjologiczne aspekty badania relacji religii i moralności, weryfikuje stopień zależności i autonomii pomiędzy tymi dwoma wymiarami w oparciu o bogate źródła empiryczne.

źródło opisu: Wydawnictwo Adam Marszałek, 2012

marcjn | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Książka pokazuje prawdziwe oblicze polskiego katolicyzmu - mieszankę deklaracji bez pokrycia, zabobonu i niewiedzy. Język owego "dzieła" jest tendencyjny, lecz warto przez nie przebrnąć aby zobaczyć jak naprawdę wygląda polska religijność.

Na półkach