Jak zainteresować uczniów astronomią w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej?

Wydawnictwo: Ośrodek Rozwoju Edukacji
Tethis

Autorzy poradnika proponują bardzo różnorodne formy pracy z uczniami, rozwijające ich zainteresowania astronomiczne: od prostych obserwacji, rysunków, poprzez obserwacje za pomocą specjalistycznego sprzętu, ćwiczenia wykorzystujące programy komputerowe do zaawansowanych problemów i zadań na poziomie olimpiady astronomicznej. Są zabawy dla małych dzieci raz ćwiczenia dla starszej młodzieży. Zawarte w poradniku rysunku i mapki są niezbędne i pomocne.

źródło opisu: Ośrodek Rozwoju Edukacji, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie