Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Prairie
Stany Zjednoczone, Indianie

Początek XIX wieku. Rozległe prerie Luizjany, która stała się niedawno częścią Stanów zjednoczonych. Rodzina emigrantów wędrująca przez te dziewicze obszary w poszukiwaniu miejsca osiedlenia spotyka starego samotnego trapera Sokole Oko. Udziałem czytelnika stają się ekscytujące przygody: uwolnienie z rąk nikczemników tajemniczej Hiszpanki, polowanie na bizony, a także rozjemstwo pośród zwaśnionych Indian.

Roman Dłużniewski | 2016-12-28

To ostatni tom cyklu 'Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka'. Chyba najsłabszy, ale skoro przeczytało się 4 tomy to nie można pominąć 5-tego. Bumppy jest już stary, ale ciągle intryguje. Romantyczny Dziki Zachód pokazywany przez Coopera jest ogromnie fascynujący.

PonuryDziadyga | 2013-03-31
Przeczytana: 31 marca 2013

Ciężko znaleźć słowa na opisanie tego, jak przerażająco nudna jest ta książka.
Rozmowy bohaterów, obojętnie z kim prowadzone, przypominają kwestie aktorów teatralnych odgrywających dramat. Egzaltowane, napuszone, wzniosłe i kompletnie nierealne. Nieznośny, odpychający styl.
Te dialogi przytykane są podobno scenami akcji. Podobno, bo z akcją, dynamiką, to te fragmenty mają raczej mało wspólnego. Bohaterzy biegną w jedno miejsce, gadają, uciekają w inne miejsce, gadają, a chwilę potem uciekają w jeszcze inne miejsce. Taki berek w dużej skali.
Jak zwykle do końca, desperacko liczyłem na jakiś zryw, co przypominało spacer w skwarze ze skręconą kostką.
Ani klimat tytułowej prerii ani pojawiające się co jakiś czas opisy natury, nie ratują tej książki od katastrofy.

mariusz | 2012-10-19

To wspaniała książka. Ogółem polecam każdemu cały pięcioksiąg który mimo niedoskonałości jest bardzo wartościowym dziełem. POstać głównego bochatera stanowi dla mnie najważniejszą postać literacką z jaką jak dotąd sie spotkałem.Jest to poprostu postać godna do naśladowania. Kończąc ostatnie strony Prerii nie po raz pierwszy stwierdziłem że chciałbym być taki jak Nathaniel ( bo uczucie to towarzyszyło mi chyba od początku pięcioksiągu), ale dopiero teraz dotarło do mnie jakoś że cholera przecież mogę taki być, to zależy przecież ode mnie samego. Gorąco polecam

Sylwia | 2014-06-18

Książka jest ciekawa, ale wyjątkowo długo się z nią męczyłam. Niektóre momenty są nużące, ale nie żałuje, że poświęciłam na nią czas.

GabrielL Kamiński | 2011-07-26
Przeczytana: 19 sierpnia 1972

Przeczytałem jednym tchem w początkach lat siedemdziesiątych, w rok swoich piętnastych urodzin...

Paweł | 2018-06-23
Przeczytana: 2014 rok