Wiosna nienawiści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Lata 70-te to w Irlandii okres krwawych walk, terroryzmu, który wychodzi na ulicę. Akcja rozpoczyna się w wieczór 1979 r., tuż przed wybuchem strajku głodowego republikanów w więzieniu Long Kesh nazywanym The Maze (Labirynt). Główni bohaterowie reprezentują dwa odmienne światy. Kathleen Moran jest Katoliczką i republikanką, jej najstarszy syn Sean siedząc w więzieniu bierze udział we wspomnianym proteście. John Dunn natomiast jest byłym brytyjskim żołnierzem, który pozostał w Irlandii po zakończeniu służby i zatrudnił się jako strażnik w The Maze. Los krzyżuje ich drogi.

| 2011-11-27

Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Uświadomiła mi czym był, i że w ogóle był, terror w Irlandii. I to terror w najgorszym wydaniu. Gorąco polecam;)

dudek290 | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013