Dotyk zła

Okładka książki Dotyk zła
Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Cykl:
Maggie O'Dell (tom 1)
Tytuł oryginału:
A Perfect Evil
Wydawnictwo:
HarperCollins
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-238-5317-6
Tłumacz:
Katarzyna Ciążyńska
Tagi:
morderca powrót wina FBI Maggie O`Dell

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
1491 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
950
950

Na półkach:

W marksistowskim obrazie rzeczywistości alternatywnej nakreślonym przez autorkę, marksistowską feministkę (co wycieka z każdej strony książki) - od razu znajdujemy jedynego słusznego kandydata na mordercę. Przynajmniej ja nie miałem najmniejszej wątpliwości z jego wskazaniem. Skoro w książce nie ma przedstawicieli najbardziej skrajnych „prawicowych ekstremistów”, ani białych rasistów, szukać musimy wśród jedynej kasty nadającej się do tępienia i gnębienia. A zakończenie książki ma być wezwaniem wszystkich marksistów do pogoni nie tylko za tym psychopatą, ale także za wszystkimi przedstawicielami jego klanu i profesji. Obraz społeczny nakreślony przez autorkę jest wykoślawiony także pod wieloma innymi względami i autorka ukazuje swoją nienawiść do wszelkiego autorytetu i życia rodzinnego, chyba że rodzinę tworzą marksiści, wtedy jest cacy, bo tylko oni są normalni.
Daję cztery gwiazdki za tę historię, ponieważ przy jej czytaniu nie zanudziłem się na śmierć i nie zasypiałem, mimo prawidłowego wytypowania sprawcy niemal od pierwszych stron książki.
Nie daję więcej, bo postaci są psychologicznie niewiarygodne do absurdu i z powodu niekompetencji autorki w dziedzinach, o których trudno mi opowiadać bez spojlerowania. Dużo w tej książce momentów irytujących i przedstawiających w zasadzie wszystkich ludzi jako kretynów, tyle że jedni są mniejszymi kretynami, inni większymi. Marksiści chyba po prostu nienawidzą ludzi i nawet pisząc książkę dają temu wyraz. Przedstawiciele organów ścigania i służby więziennej, to także kretyni i nieudacznicy najgorszego sortu, przede wszystkim dlatego, że są mężczyznami. Nawet psychopata jest kretynem, który zamiast uśmiercić osobę stanowiącą zagrożenie wygłasza długie przemowy. Zawsze to mnie skrajnie wkurza w takich książkach. Zresztą nie ma książce ani jednego faceta, który wytwarzałby w czytelniku pozytywne emocje. Bo chyba nie macie drodzy czytelnicy na myśli szeryfa, który posuwa wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka, którego podwładni i postronni okładają bezkarnie po mordzie, a tatuś ośmiesza i upokarza permanentnie?
Zawsze, jak ktoś wypisuje głupoty na temat ucieczek z więzienia przypomina mi się seria z Discovery „Dorwać komandosa”, gdzie widać, jak nawet bardzo dobrze przygotowany i wyszkolony człowiek ma niewielkie szanse, by nie dać się schwytać przez kilkanaście godzin, natomiast w dłuższej perspektywie rzecz jest niewykonalna. A ucieczka z więzienia opisywana w książce, to political fiction po marksistowsku. Książka manipuluje także emocjami czytelnika sugerując, iż kara śmierci wykonywana jest na przypadkowych osobach, niesłusznie i w sposób masowy w USA.
Książkę oczywiście da się przeczytać, ale doprawdy zadziwiają mnie te entuzjastyczne oceny użytkowników. A mnie ciekawi, przez ile tomów nasza agentka będzie ścigać tego samego zboczeńca. Albo dwóch, skoro ten drugi uciekł z paki i kandyduje na permanentnie odgrzewany kotlet przez kolejne tysiąc tomów podobnych do siebie powieści..

W marksistowskim obrazie rzeczywistości alternatywnej nakreślonym przez autorkę, marksistowską feministkę (co wycieka z każdej strony książki) - od razu znajdujemy jedynego słusznego kandydata na mordercę. Przynajmniej ja nie miałem najmniejszej wątpliwości z jego wskazaniem. Skoro w książce nie ma przedstawicieli najbardziej skrajnych „prawicowych ekstremistów”, ani...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    6 955
  • Chcę przeczytać
    2 376
  • Posiadam
    1 261
  • Ulubione
    278
  • Alex Kava
    92
  • Teraz czytam
    73
  • Kryminał
    48
  • Kryminały
    38
  • Thriller/sensacja/kryminał
    37
  • 2014
    32

Cytaty

Więcej
Alex Kava Dotyk zła Zobacz więcej
Alex Kava Dotyk zła Zobacz więcej
Alex Kava Dotyk zła Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także