Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Jaguar
The Dark Hills Divide
#alexa #magia #elyona
Unix

Alexa Daley, 12-letnia bohaterka powieści, odwiedza wraz ze swym ukochanym tatą Bridewell. Małe miasteczko stanowiące część Krainy Elyona, otoczone jest solidnymi murami, które mają je chronić przed tajemnym złem... Alexa przyjeżdża do Bridewell na wakacje od wielu lat, tego roku jednak postanawia odkryć zagadkę, kryjącą się za murami. W towarzystwie Sama i Pieprza, dwóch niezwykłych kotów, spędza wiele godzin w starej bibliotece, gdzie pewnego dnia znajduje ukryte drzwi... Alexa jest odważna i przenikliwa, z determinacją dąży do rozwikłania tajemnicy. Dariusz, wspaniały wilk, o przedziwnej przeszłości, towarzyszy jej w drodze poprzez mroczny las. Starożytny, zaczarowany amulet wyzwala w Alexie ukrytą moc, dzięki której pokona czychające za murami zło.

źródło opisu: Książka