9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rabka

Mapa topograficzna w skali 1:100000 przedstawiająca Beskid Żywiecki z Rabką.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-08-05

Ta niezwykle szczegółowa mapa topograficzna w skali 1:100000 przedstawia piękne rejony Beskidu Żywieckiego z największą miejscowością tego rejonu - Rabką. Jest to wydanie turystyczne i zapewne okaże się pomocne każdemu turyście, które zechce odwiedzić ten unikatowy nie tylko w skali kraju obszar.

Oprócz samej mapy, na drugiej stronie przedstawiona została krótka charakterystyka ogólna obszaru oraz informator krajoznawczy, w którym znajdziemy zwięzłe i ciekawe opisy najważniejszych miejscowości, które odnaleźć można na tej mapie. Ponadto na taj samej stronie znajdują się opisy głównych szczytów górskich, Babiogórskiego Parku Narodowego i Żywieckiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwatów przyrody, które są zaznaczone na tejże znakomitej i dopracowanej mapie. Kolejny element to informator turystyczny z adresami i telefonami różnych ośrodków należących do bazy noclegowej regionu oraz schronisk górskich i informacja o przejściu granicznym w Chyżnem.

Wyjątkowo dobra mapa, która...

Na półkach