Widziane z ławy obrończej

Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
historia
aleksandra

Widziane z ławy obrończej to unikalny zapis i analiza procesów z okresu stalinowskiego wymierzonych przeciw wybitnym postaciom Polski Podziemnej. Steinsbergowa od 1954 r. jako adwokat prowadziła sprawy rehabilitacyjne, między innymi Kazimierza Moczarskiego. Książka jest opisem jej starań o złamanie stalinowskiego bezprawia sądowego i uwolnienie niesłusznie skazanych. Andrzej Friszke we...

Andrzej Friszke we Wstępie przedstawia biografię Anieli Steinsbergowej (1896-1988), od lat przedwojennych przez zaangażowanie jako obrońcy więźniów politycznych w PRL po walkę o praworządność i wolność obywateli m.in. w Komitecie Obrony Robotników.

źródło opisu: http://www.wiez.pl/Widziane-z-lawy-obronczej;s,karta,id,339

źródło okładki: http://www.wiez.pl/Widziane-z-lawy-obronczej;s,karta,id,339