Coaching drogi

Wydawnictwo: Psychoskok
biznes, finanse
marcin100

Coaching drogi – poradnik autorstwa Roberta Kozłowskiego, certyfikowanego trenera biznesu, praktyka menadżer, coacha i doradcy. Twórcy programów szkoleniowych z zakresu przywództwa, coachingu i zarządzania sobą. Prowadzi je zarówno na sali szkoleniowej jak i udostępnia zdalnie. Prywatnie szczęśliwego męża i ojca dwóch synów. Coaching jest prostą i efektywną metodą rozwoju osobistego, gdzie...

Coaching jest prostą i efektywną metodą rozwoju osobistego, gdzie klient i coach tworzą porozumienie, którego celem jest rozwój osobisty, rozwój zawodowy, poprawa efektywności działania, podniesienie kompetencji klienta, poszerzenie jego świadomości i przejęcia odpowiedzialności przez klienta za życie jakie tworzy. Jest to współpraca pomiędzy coachem a klientem indywidualnym lub firmą, aby osiągnąć rezultaty, jakich pragnie klient w biznesie jak i w życiu osobistym, realizując wyznaczone cele.
Coach jest jak profesjonalny trener, który pomaga zidentyfikować problemy, wyzwania, ustalić cele i zachęcić do podejmowania działań oraz uaktywnić pełen potencjał, aby osiągnąć lepsze rezultaty.
Autor w sposób prosty i bardzo przystępny tłumaczy czym jest coaching. Umieszczone w książce zadania pozwalają na przećwiczenie zdobytej wiedzy.
W ostatnim rozdziale pojawiają się wywiady z coachami, którzy osiągnęli kolejny etap swojego rozwoju i skutecznie prowadzą praktykę coachingową. To ogromna dawka inspiracji, zachęty i wiele przykładów do naśladowania.

źródło opisu: http://autorzy365.pl/ksiazka/6859/coaching-drogi

źródło okładki: http://autorzy365.pl/ksiazka/6859/coaching-drogi

betka | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Mikro książeczka niemalże do kieszeni, niewiele stron, przy tym duża czcionka, krótko mówiąc całość można by zawrzeć w obszernym artykule w dobrym miesięczniku ;) zaczynam czytać... i mam nieodparte poczucie, że gdzieś już to widziałam. Dosłownie! To niesamowite, że przy współczesnej technologii i możliwości sprawdzenia wszystkiego w sieci, ktoś ma tyle tupetu, żeby pisać cudze zdania i wydawać je pod swoim nazwiskiem! Nie byłoby w tym niczego zdrożnego, gdyby podane były źródła. W tym przypadku tego zabrakło. "Inspiracją" ;), z której autor czerpał pełnymi garściami, choć właściwsze byłoby stwierdzenie - pełnymi cytatami, jest publikacja "Sztuka zadawania pytań w coachingu. Jak opanować najważniejszą umiejętność coacha". Tę akurat mam, więc mogłam porównać. Pozostaje pytanie, jakie jeszcze inne "inspiracje" miał autor. Czerpanie z dobrych wzorców nie jest niczym nagannym, ale uczciwość nakazywałaby ich wskazanie. Oddać jednak muszę, że jest to bardzo prosta i przystępna...

Jula | 2016-10-03

Autor w obrazowy i jednocześnie łatwy do zrozumienia sposób tłumaczy podstawowe zasady, umiejętności oraz struktury rozmowy coachingowej w modelu Coachingu Drogi. W trakcie lektury bardzo szybko zdobywamy umiejętności, które następnie możemy sprawdzić wykonując zadania i ćwiczenia przygotowane specjalnie dla nas przez autora.

KuLtUrAlNiE | 2016-08-18

Niniejszy poradnik to skarbnica wiedzy na temat samego coachingu. Znajdziemy tu wobec tego obszerną jego definicję, ale nie tylko. Jest tu bowiem mnóstwo zadań, ćwiczeń i porad oraz przykładów odnoszących się do tematyki poszczególnych części książki. Autor opisuje coaching jako drogę lepszego i bardziej efektownego rozwoju osobistego. Przez stosowanie określonych reguł i metod coach jest w stanie pomóc klientowi zrealizować postawiony przez niego cel. Otóż to. Cel jest punktem wyjścia pracy coacha. Jasno postawiony i usytuowany w rzeczywistości stanowi kanwę dalszej pracy.
Robert Kozłowski kładzie nacisk na konkretne narzędzia jakimi powinien posługiwać się coach. Co za tym idzie wymienia także sprecyzowane i jasne metody działania dobrego coachingu.
Wszystko to służyć ma lepszemu zrozumieniu złożoności natury i osobowości człowieka - klienta.
Chcecie się więc dowiedzieć jakie są trzy podstawowe i fundamentalne bazy coachingu, lub jakie techniki w ich obrębie należy...

Wivel | 2016-08-18

Na temat coachingu od dłuższego czasu mawia i pisze się dużo, niestety nie każda pozycja poświęcona tej tematyce jest godna polecenia.

"Coaching drogi" zasługuje na wyróżnienie i szczególne miejsce pośród książek odnoszących się do coachingu. Po pierwsze pozycje napisał praktyk, który może poszczycić się tytułem coacha, który podczas szkoleń zdołał "oświecić" niejedną osobę.

Pozycja napisana została zrozumiałym, obrazowym językiem tak, by każdy mógł zrozumieć czym jest coaching drogi i jak należy właściwie wykorzystywać go w codziennym życiu.

Po skończeniu lektury będziemy gotowi, by rozpocząć ćwiczenia, które przygotował dla nas autor, a potem zostanie już tylko korzystać z możliwości jakie otwiera przed nami wszechstronny rozwój.

Pozycja godna polecenia!

Maison | 2017-08-22
Na półkach: Xxx - Rozwój - xxx
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Mały format, niewiele stron, duża czcionka. Książka przystępna i łatwa do "połknięcia" raczej jako wstępniak i ciekawe przedstawienie coachingu dla laików, niż ambitna i wymagająca lektura.

Ryu | 2017-07-12
Na półkach: 52 książki (2017)
Przeczytana: 12 lipca 2017
5000lib | 2016-09-13
Przeczytana: 14 września 2016
nikita181 | 2017-03-22
Na półkach: Coaching itp.
Chaoticreader | 2016-11-21
Anita | 2016-11-16