Detektyw Ortografek

Wydawnictwo: Harmonia
youstyna

W każdej części książki znajduje się 15 diagramów. Rozwiązując je, uczeń utrwala znajomość pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną (ó, ż, rz, h), ćwiczy percepcję wzrokową i koncentrację uwagi. Wyszukuje w diagramie kolejnych sylab i przepisuje je. Nagrodą za wysiłek jest rozwiązanie - niedługa, zabawna rymowanka. Każda może być podstawą do dalszych ćwiczeń, takich jak: pisanie z pamięci, gromadzenie wyrazów pokrewnych, układanie zdań z wyrazami z wierszyka. Rymowanki, które są rozwiązaniem diagramów, mogą być także tekstami dyktand.

Zbiorek przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów klas II i III, ale z powodzeniem może posłużyć również starszym uczniom z dysleksją lub innymi trudnościami w nauce. Ćwiczenia można wykorzystywać w czasie lekcji oraz na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, wyrównawczych itp.