Zwierszyki na patyki czyli co zwierzęta chronione mówią o sobie

Wydawnictwo: Harmonia
popularnonaukowe
youstyna

Jest to publikacja o zwierzętach chronionych w Polsce, przeznaczona dla najmłodszych przedszkolaków i uczniów klas 03. Komplet składa się z dwóch części: książki- 104 str i teczki- 25 kart.Książka zawiera teksty, które mają formę wierszowanych dialogów przyrodnika Maćka ze zwierzętami chronionymi zamieszkującymi Polskę. W rozmowach tych zwierzęta opowiadają między innymi o swoich mieszkaniach, sposobach odżywiania i rozmnażania. Przy każdym dialogu jest ilustracja bardzo wiernie przedstawiająca opisywane zwierzę.W teczce znajdują się plansze dla dzieci. Są na nich kontury przyrodnika i zwierząt, które można po pokolorowaniu i wycięciu wykorzystać w teatrzyku. Jego podstawą mogą być dialogi z książki lub teksty wymyślone przez uczniów. Dzięki takiej zabawie wiedza o zwierzętach chronionych utrwali się.