Potrawy tradycyjne. Kuchnia polska. Poradnik

Wydawnictwo: Literat
youstyna

Z jakimi daniami obcokrajowcy kojarzą tradycyjną kuchnię polską? Najczęściej wymieniają bigos, barszcz czerwony, gołąbki, pierogi i kopytka. My, Polacy, często zapominamy o tych daniach, inspirujemy się obcymi kuchniami, potrawami, które są aktualnie popularne czy modne. Jednak czasem warto wrócić do tych dawnych dań, można je przecież również trochę unowocześnić, dopasować do dzisiejszych czasów, ?odtłuścić?. Proponujemy państwu przepisy na różne dania należące do tradycyjnej kuchni polskiej: mięsa, podroby, ryby, potrawy mączne i warzywne oraz ciasta. Z pewnością przyczynią się one do urozmaicenia i wzbogacenia państwa posiłków. Wykonanie wspaniałego polskiego obiadu czy kolacji naprawdę nie musi być trudne czy pracochłonne. Przykładowe przepisy: żur na zakwasie, flaki, galaretka z nóżek, kopytka z kapustą, karp smażony z pieczarkami, pierogi. W serii również: Potrawy z rusztu i grilla, Potrawy z ziemniaków, Surówki i sałatki, Sałatki dla każdego, Ciasta z owocami, Potrawy z ryb, Przyprawy i zioła, Potrawy mączne, Potrawy mięsne, Kuchnia włoska, Potrawy wegetariańskie, Zdrowo, szybko, tanio, Przetwory.