Jak działa Google

Wydawnictwo: Insignis
How Google Works
google, startup, korporacja,
literatura faktu

Google. Akademicki startup, który przerodził się w globalną korporację, stając się jednocześnie jedną z najbardziej innowacyjnych firm świata o przemożnym wpływie na nasze życie. To Google stworzył najlepszą wyszukiwarkę internetową i najpopularniejszy system operacyjny dla urządzeń mobilnych. To Google sporządził cyfrowe mapy całego świata, a następnie obfotografował go. To Google dał...

To Google stworzył najlepszą wyszukiwarkę internetową i najpopularniejszy system operacyjny dla urządzeń mobilnych. To Google sporządził cyfrowe mapy całego świata, a następnie obfotografował go. To Google dał milionom domorosłych wideoamatorów serwis YouTube, o Gmailu już nawet nie wspominając.

Google to przedsiębiorstwo, które zapewnia swoim pracownikom idealne warunki pracy, ale o pracę w nim jest niezwykle trudno – ponoć zatrudnia wyłącznie geniuszy! (Tak, to prawda).

W swojej pasjonującej książce Eric Schmidt i Jonathan Rosenberg opisują, co legło u podstaw sukcesu tej niezwykłej firmy – okazuje się bowiem, że nie był to wyłącznie geniusz założycieli – Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, ale – między innymi – specyficzne metody organizacji pracy oraz wyjątkowe podejście do zatrudniania pracowników i planowania zadań.

Czym różni się Google od innych firm? Na czym polega jego fenomen? Jak skorzystać z wypracowanych w tej firmie metod, by rozwinąć swój własny startup?

O tym i o wielu innych, niezwykle ciekawych aspektach funkcjonowania Google’a dowiecie się z międzynarodowego bestsellera Jak działa Google napisanego przez osoby, które z oczywistych powodów znają się na tym najlepiej.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/jak-dziala-google/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/jak-dziala-google/

Piotr | 2016-12-03

Firmy Google nikomu nie trzeba przedstawiać. Czyż nie każdy z nas korzysta z ich usług. Jest to przeglądarka Google Chrome, wyszukiwarka Google, telefon/smartfon z systemem Android czy Sklep Play, Google Analytics, jak i wiele innych :) Te usługi są z nami na, co dzień.

Książka pokazuje różne aspekty pracy w tej wielkiej światowej korporacji i daje nam możliwość zajrzeć z technicznej perspektywy, jak wygląda to od podszewki, a przede wszystkim, jak wyglądał początek tej firmy bez usług, której trudno sobie wyobrazić dzisiejsze poruszanie się po "sieci" lub korzystaniu z niektórych urządzeń.

Autorzy zdradzają nam rąbka tajemnicy ich sukcesu, doświadczenia i podpowiadają jak poruszać się w takim biznesie.
Ciekawym wątkiem książki jest też pokazanie nieznanych faktów z historii firmy.

Książka na pewno będzie ciekawa dla osób którzy są bezpośrednio związani ze światem IT, ale myślę że nie tylko :)

paulinaczyta | 2016-11-15

"Jak działa Google" czyli jedna z największych firm na świecie. Jej rozwój jest niczym "american dream". Od akademickiego start-up'u do światowego giganta. Wielu osobom marzy się taki sukces. Oczywiście po książce nie możemy spodziewać się ujawnienia tajemnic biznesowych oraz najistotniejszych danych, ponieważ byłby to strzał w kolano i bardzo niemądre posunięcie ze strony autorów. Sięgnęłam po książkę z czystej ciekawości. Zawsze byłam ciekawa jak działają takie wielkie korporacje. Nim się obejrzałam, byłam juz na 100-stronie. 😊 Książka jest bardzo fajnie napisana, z poczuciem humoru i lekkością. Autorzy, czyli Eric Schmidt, Jonathan Rosenberg oraz Alan Eagle to sama "śmietanka" zespołu Google'a, którzy nie prawią na swój temat samych pochwał. Przyznają się do popełnionych błędów, porażek, nieudanych pomysłów. Ważne jest jednak to, że każde niepowodzenie stanowi dla nich lekcję i nie poddają się w dążeniu do postawionego sobie celu. Nie załamują się i konsekwentnie motywują do...

Sebastian | 2017-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Książka jest dobra chociaż mam kilka zastrzeżeń do niej. Zacznę od tych dobrych przemyślanych tekstów. Zgadzam się z autorami, że Prowadzenie nowoczesnego przedsiębiorstwa zresztą tak jak każdego innego wymaga by nauczyć się zarządzać porażkami, żeby uczyć się na błędach. Jeśli poniesiemy porażkę powinniśmy pomyśleć do czego możemy wykorzystać to nad czym pracowaliśmy, a co nam nie pozwoliło odnieść sukcesu. Zgadzam się, że podróże kształcą, wzbogacają naszą wiedzę i światopogląd. Prawdą jest, że pasja jest bardzo ważna i że bez niej jesteśmy tylko wyrobnikami w pracy. Jeśli chodzi o spojrzenie oczami pracodawcy, to rada by wsłuchać się w pracownika dlaczego chce odejść i zastanowienie się nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby rozwinąć skrzydła pracownikowi, pozwoli nam zachować w firmie osoby na których nam zależy, jednak wszystko musi mieć swój umiar. To co mi się nie podobało to używanie określenia kreatywny geniusz, wg. Google jest to osoba łącząca dogłębną znajomość własnej...

kamishi | 2017-03-20
Przeczytana: listopad 2016

Książka “Jak działa Google” nie jest typową książką, opisującą od wewnątrz tę firmę w sposób, który jest już nam powszechnie znany. Dzięki niej dowiemy się znacznie więcej, niż z ciągle utartych informacji. Strategia rekrutacji, struktura firmy, a także metody, dzięki którym Google stało się jedną z najbardziej innowacyjnych firm - wszystko to opisane w prostym, acz niebanalnym języku. To książka zdecydowanie dla ludzi z pasją, wiedzących co chcą w życiu osiągnąć...
Pełna recenzja: http://dobre.media/jak-dziala-google/

Danon911 | 2017-03-03
Przeczytana: 01 marca 2017

Książka bardzo ciekawa. Nie tylko dla prezesów firm, ale dla każdego kreatywnego pracownika jakiejkolwiek branży. Inspiruje i skłania do myślenia. Niestety ostatni rozdział jest mocno nakierunkowy na stanowiska managerskie. Niemniej jednak zachęcam każdego do przeczytania.

Miniut | 2017-05-03
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 maja 2017

Przeczytałem i nie zostałem oszołomiony. Podczas czytania cały czas nurtowało mnie pytanie - na ile jest szczere to, co autorzy napisali, a na ile to zwykła korporacyjna propaganda. Choć nie jest to książka porywająca, to jednak jest lekturą obowiązkową dla wszystkich tych, których obchodzi dokąd zmierza nasz świat.

ElEsz | 2017-05-05
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Nie chciało mi się przyjrzeć dokładnie obwolucie, przez co zmajstrowałem sobie pasztet, gdyż spodziewałem się raczej jakiejś demaskatorskiej tyrady o niedozwolonych praktykach internetowego molocha, a otrzymałem wykład sterników Googla o zasadach funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa. No i niech tam.
Uczciwie trzeba powiedzieć, iż rzecz napisana jest dość żwawo, z biglem i proporcjonalną dawką humoru, co nasuwa nieprzyjemne podejrzenie, iż palce w rasowaniu dzieła mógł maczać zawodowy duch. Mógł, nie musiał, gdyż twórcy książki na pewno są ludźmi ponadstandardowo inteligentnymi, co widać, słychać i czuć.
I wszystko byłoby pięknie, gdyby przyjąć wprost do wiadomości to, co zechcieli napisać, co zresztą pewnie czynią miłośnicy postępu, technologii i dynamicznego zarządzania. Przerzutka malkontenctwa kieruje jednak refleksję czytelnika niegłuchego na różne burze w wirtualnej przestrzeni w stronę zestawienia niewątpliwych osiągnięć giganta z oskarżeniami, jakie...

moniminimal | 2017-07-04
Wojciech Nowak | 2017-06-27