9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Poznań
8388611976

Mapa Poznania w skali 1:22000 i mapa administracyjno-samochodowa Polski w skali 1:900000.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-08-04

To wydawnictwo zawiera dwie mapy. Na jednej stronie widzimy mapę Poznania w skali 1:22000 - jest to klasyczny, dobrze znany wszystkim turystom plan miejski w dużym formacie. Na drugiej stronie znajduje się mapa administracyjno-samochodowa Polski w sakli 1:900000.
Szybkie odnalezienie jakiejś ulicy możliwe jest dzięki indeksowi, spisowi ulic. Każda ulica określona jest kodem literowo-słownym, który umożliwia jej szybkie odnalezienie w określonej części mapy. Mapa ta (z której bardzo wiele razy korzystałem i która jest wielce pomocna) umożliwia odnalezienie w terenie wszystkich najważniejszych obiektów, które mogą interesować turystę lub osobę, która słabo zna to ciekawe i warte odwiedzenia miasto.
Zastosowanie wielu różnorodnych znaków powierzchniowych, liniowych i punktowych dało możliwość umieszczenia mnóstwa elementów na mapie, a mapa nadal jest czytelna. Oprócz samego Poznania na tej samej stronie ukazują się czytelnikowi też mniejsze mapy: Swarzędza i centrum miasta. Warto...