Przyprawy i zioła. Kuchnia polska. Poradnik

Wydawnictwo: Literat
youstyna

Zioła i przyprawy sprawiają, że potrawy zyskują niepowtarzalny smak oraz aromat, a często także niecodzienną barwę. Dania wyglądają i smakują lepiej oraz są zdrowsze i łatwiej przyswajalne przez organizm. W naszej książce przedstawiamy państwu kilkanaście najbardziej popularnych i najczęściej używanych przypraw oraz ziół. Opisujemy ich pochodzenie, smak, aromat, przydatność w czasie gotowania i pieczenia oraz właściwości zdrowotne. Do każdej przyprawy proponujemy przepis na danie, w którym zostaje ona użyta. Są to rozmaite potrawy: drób, ryby, warzywa, sałatki, zupy, ryż, przystawki, wypieki, desery. Z pewnością każdy znajdzie tu coś, co go zaciekawi i zainspiruje. Przy używaniu przypraw i ziół dozwolone są wszelkie eksperymenty, należy pamiętać jedynie o umiarze. Przykładowe przepisy: imbirowy łosoś, galaretka miętowo-cytrynowa, ciasteczka cynamonowe, kawa mokka z kardamonem, kminkowe pałeczki. W serii również: Potrawy tradycyjne, Potrawy z rusztu i grilla, Potrawy z ziemniaków, Sałatki dla każdego, Ciasta z owocami, Potrawy z ryb, Surówki i sałatki, Potrawy mączne, Potrawy mięsne, Kuchnia włoska, Potrawy wegetariańskie, Zdrowo, szybko, tanio, Przetwory.

źródło opisu: https://bonito.pl/k-90157794-przyprawy-i-ziola-kuchnia-polska-poradnik

źródło okładki: https://bonito.pl/k-90157794-przyprawy-i-ziola-kuchnia-polska-poradnik

MrGwyn | 2017-12-29