Język nowych mediów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cyberkultura, internet, społeczeństwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Język nowych mediów to tłumaczenie głośnej i klasycznej już książki Lva Manovicha The Language of New Media, uważanej za jedno z najważniejszych dzieł teoretycznych o nowych mediach. Autor jest profesorem na Wydziale Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, gdzie wykłada sztukę i teorię mediów. Książka opisuje &„,pewien szczególny fragment współczesnej kultury napędzan

Ewusia Paliga | 2016-02-17

Jest to pozycja dla każdego, kto interesuje się nowymi mediami. Lev Manovich, z wykształcenia znawca informatyki i sztuki, pokazuje na przykład, jak style awangardowe w sztuce lat 20. XX wieku przejawiają się w interfejsie nowo powstających systemów operacyjnych na naszych komputerach. Gorąco polecam.

TeeN | 2012-07-03

Autor w bardzo lekki sposób prowadzi nas przez cyberkulturę, która jest teraz wszechobecna, liczne przykłady pozwalają zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane kwestie. Polecam! Obowiązkowa pozycja na półce każdego kulturoznawscy, medioznawcy, filmoznawcy i socjologa!

Anadriell | 2016-09-21
Trithemius | 2016-08-11