Powszechny słownik polsko-niemiecki

Wydawnictwo: Literat
youstyna

Szanowni Czytelnicy! Pragniemy przedstawić Wam nowy Powszechny słownik polsko-niemiecki. Jest on przeznaczony między innymi dla uczniów zdających maturę z języka niemieckiego. Dotyczy materiału związanego zarówno z poziomem standardowym, jak i rozszerzonym egzaminu. Dziewięć części prezentuje dziewięć różnych bloków tematycznych, które odpowiadają zagadnieniom maturalnym. Znajomość słownictwa, zwrotów oraz idiomów w nich zawartych pozwoli na budowę odpowiedzi na każde pytanie maturalne. Słownik zawiera nie tylko rzeczowniki, wyrażenia przymiotnikowe, przysłówkowe i czasownikowe, lecz również rozmówki, czyli gotowe przykłady pytań, które często bywają zadawane podczas rozmowy toczącej się w obcej mowie. Część dziesiątą stanowi Dodatek, którego zawartość może ubarwić oraz wzbogacić każdą wypowiedź w obcym języku. Znajomość zwrotów potocznych, idiomów oraz niemieckich przysłów zawsze wywiera na rozmówcach bardzo korzystne wrażenie, dlatego warto przyswoić kilka tego typu wyrażeń. Tematyczny słownik polsko-niemiecki może być pomocny również innym osobom uczącym się mowy niemieckiej: uczniom, studentom, dorosłym. Można go wykorzystać przy pisaniu wypracowań, artykułów, listów, a także życiorysu czy podania o pracę. Mamy nadzieję, że nasza nowa publikacja okaże się ogromną pomocą w nauce języka niemieckiego, przygotowaniach do różnych egzaminów oraz kontaktach z osobami, które posługują się tylko tym językiem. Życzymy powodzenia oraz przyjemnej nauki. Polecamy również Powszechny słownik angielsko-polski. Słownik tematyczny.