Atlas ryb polskich

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ryby Polski, wędkarstwo, ichtiofauna,
flora i fauna
ryszpak

Atlas ryb polskich zawiera opisy i fotografie 140 gatunków ryb żyjących w polskich wodach, zarówno słodkowodnych, jak i tych występujących w Morzu Bałtyckim. Każda charakterystyka uwzględnia występowanie, morfologię ryby, tryb życia oraz sprzęt i metody połowu danego gatunku. W wyborze uwzględniono również gatunki chronione, a przy każdym opisie zawarto informację na temat czasu i wymiaru ochronnego obejmujących dany gatunek.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-sbm.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sbm.pl

ryszpak | 2016-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Pod względem merytorycznym dobra lub nawet bardzo dobra, ale spodziewałem się przewagi autorskich zdjęć a nie Shutterstocka, Flickra, Fotolii, Wiki czy czegoś w tym rodzaju... A dobór niektórych jakościowo woła o pomstę do nieba. Taka książka naprawdę mogła być hitem. Szkoda.

MrGwyn | 2017-09-02
książek: 1996