Firma Agaton-Gagaton: wypróbuj bez szorowania

Cykl: Agaton-Gagaton (tom 3)
Wydawnictwo: Siedmioróg
młodzieżowe, perypetie

Kontynuacja dwóch poprzednich książek Batoniki Always miękkie jak deszczówka i Agaton-Gagaton: jak pieknie być sobą, których bohaterką jest Agaton-Gagaton, świeżo upieczona maturzystka, a może juz studentka

PABLOPAN | 2012-06-24

Świetny humor i sposób opisywania przygód bohaterów.

knigoholiczka | 2014-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Niedzisiejsze okładki, cienkie książki- od razu widać, że książki mają swoje lata. Rok 2014 zamykam ponadczasową trylogią Marty Fox. Myślę, że są to ostatnie książki, które przeczytałam w tym roku (ale kto wie, noc długa, a ja na sylwestra nigdzie się nie wybieram).

Książka obudziła we mnie wspomnienia. Niby mam tylko 26 lat, ale widzę przepaść, która dzieliła dzisiejsze nastolatki, a te z lat 90-tych. Nie ma przekleństw, a seks i komputer nie są ich jedynymi zajęciami. Agata biega po podwórku, w wieku 14 lat dopiero zaczynają się pierwsze (niewinne!) spotkania z chłopakami. Przyjemnie czyta się taką książkę. Dziś takie książki się nie podobają, dziś hitem są wampiry i fantastyka.

Trylogia Marty Fox to opowieść Agaty o swojej rodzinie. Szczera, wesoła i nawet trochę wzruszająca.

Mamidło, Gagaton, Magilla i tata dzielą ze sobą smutki i radości. Agata ma bardzo ciekawe spostrzeżenia i pomysły, których nie waha się wcielać w życie. Czasem wynikają z tego nieporozumienia, wesołe lub...

Mylengrave | 2013-02-22

Bardzo mocno słaba, ot lekka wakacyjna lekturka na dwadzieścia minut, w przerwie między nakładaniem olejku, a przegryzaniem kanapki. Szczerze? Nie wiem, po co takie książki powstają. Bez sensu, bez ambicji, bez stylu. Nawet fabuła nie trzyma się kupy.

agusja | 2012-05-27

Podobało mi się w tej książce wariackie poczucie humoru w połączeniu z ciepłą wrażliwością - genialna sprawa.

SacramentOfSilence | 2011-10-08
Przeczytana: 2009 rok