Przybieżeli pasterze

Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Cykl: W moim Mitford (tom 8)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Shepherds abiding : a Mitford Christmas story

"Mam nadzieję, że niniejsza opowieść będzie dla czytelników kojącą ucieczką przed gorączkową świąteczną atmosferą, która nieodmiennie towarzyszy nam o tej porze roku". Jan Karon Od lat chłopięcych, gdy dorastał w Missisipi, ojciec Tim żył, jak twierdzi, głównie "głową". Z wyjątkiem gotowania, prac ogrodowych i kąpania psa nigdy nie nauczył się delektować pracą własnych rąk. I nagle znajduje...

Jan Karon

Od lat chłopięcych, gdy dorastał w Missisipi, ojciec Tim żył, jak twierdzi, głównie "głową". Z wyjątkiem gotowania, prac ogrodowych i kąpania psa nigdy nie nauczył się delektować pracą własnych rąk. I nagle znajduje przypadkiem figurki szopki betlejemskiej, zaniedbane i zniszczone z upływem lat.

Czy potrafi tchnąć w tę małą gromadkę życie? Dać nowe ucho wielbłądowi, pomalować ponownie każdą figurkę, odtworzyć brakujące skrzydło anioła? "Czy nie jest już za późno na odkrywanie w sobie nowych talentów?" - napomina się. Poza tym, to jego żona jest artystką w rodzinie. Jednak kiedy wyobraża sobie zachwyt w oczach Cynthii, podejmuje się niełatwego zadania, rozpoczynając prawdziwą podróż w wierze, która poruszy wszystkie bliskie mu osoby.

Ojciec Tim i Cynthia odkrywają po raz kolejny to, co wiedzą już miliony czytelników: święta nigdzie nie smakują tak, jak w Mitford!

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2005]

Sławka | 2012-05-15

Skończyłam, książkę i cały cykl.Pewnie za 10-15 lat do nich wrócę.

Magnolia | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016